Syn Bidena utratil na Ukrajině vydělané peníze za drogy

single-image

Syn amerického prezidenta Joea Bidena Hunter ve své autobiografii oznámil, že za drogy a alkohol utratil peníze, které si vydělal v ukrajinské plynárenské společnosti Burisma. Informuje o tom deník Washington Post, který má k dispozici kopii knihy. (Foto: Flickr)

Ve své autobiografické knize Beautiful Things (Krásné věci) mladší ze synů amerického prezidenta píše, že povětšinu svého života trpěl těžkou závislostí na alkoholu a drogách, kterých se dlouho a několika pokusy zbavoval. Noviny citují úryvek z knihy, který popisuje tyto události.

„Jen za posledních pět let se mi rozpadlo manželství, které trvalo dvě desetiletí, k mé hlavě přikládali pistole, v nějakou dobu jsem úplně zmizel, žil jsem v motelu… U dálnice I-95, kde brali 59 dolarů za noc, vystrašil jsem svoji rodinu ještě více než sebe samotného,“ uvedl syn prezidenta.

Biden mladší ve své knize také tvrdí, že jeho působení v dozorčí radě ukrajinské plynárenské společnosti Burisma nebylo neetické, jak uváděli republikáni, kteří chtěli tuto skutečnost využít před prezidentskými volbami proti Joeovi Bidenovi.

„Nikdy jsem neudělal nic neetického, nebyl jsem z ničeho obviněn. V současné politické atmosféře by zřejmě bylo jedno, kdybych v té radě byl nebo nebyl. Útočili by na mne stejně,“ napsal Biden mladší.

V autobiografii se Hunter Biden věnuje i období své závislosti na kokainu a alkoholu, kvůli které se dostal i mezi bezdomovce v Los Angeles, kde drogy sháněl. Uvádí také, že celý měsíc strávil o samotě v bytě pitím vodky. Aby se závislostí zbavil, prodělal několik odvykacích kúr.

Kniha Huntera Bidena vyjde 6. dubna a vydá ji nakladatelství Gallery Books. Autobiografie zachycuje 30 let jeho života. Otce popisuje jako trvalou oporu a zmiňuje se také o jeho pomoci po smrti staršího bratra Beaua v roce 2015.

„Pomohl mi mít na paměti, že vše není ztraceno. Nikdy mne neopustil, nesoudil, nevyhýbal se mi, ať se věci vyvíjely jakkoli špatně,“ píše Biden mladší.

Hunter Biden pracoval jako poradce vedení společnosti Burisma, za což dostával 50 tisíc dolarů měsíčně.

Ukrajinské vyšetřování proti Bidenovi

Pečerský obvodní soud hl. m. Kyjeva dal v květnu pokyn Generální prokuratuře Ukrajiny, aby vyšetřila možné zasahování do činnosti bývalého generálního prokurátora Viktora Šokina ze strany bývalého viceprezidenta USA Joa Bidena.

Dokument byl zveřejněn na webových stránkách jednotného rejstříku soudních rozhodnutí.

Uvádí se, že může jít o paragraf Trestního zákona Ukrajiny Zasahování do činnosti pracovníka bezpečnostního orgánu.

Šokin vyšetřoval činnost ropné a plynárenské společnosti Burisma, kde pracoval Bidenův syn Hunter.

Zdroj: 1

loading...