Švédsko zaplatí syrskému násilníkovi a zločinci 80 000 eur jako „odškodné“

single-image

Šokujícím rozsudkem soud v Malmö přiznal syrskému násilníkovi 840 000 švédských korun (80 000 eur) jako náhradu škody, kterou má zaplatit švédský stát, píše zpravodajský portál Expressen. (Foto: Flickr)

Byl jedním ze dvou syrských migrantů, kteří v roce 2017 dorazili do Švédska, kde jim stát okamžitě poskytl azyl a životní náklady.

O několik týdnů později se však v Malmö dopustili několika závažných trestných činů, včetně únosu a znásilnění, při nichž jeden z mužů uškrtil ženu.

O několik týdnů později byla další žena unesena, zamčena ve sklepě, a pak ji jeden z podezřelých zbil a znásilnil.

Kromě toho se oba dopustili řady dalších trestných činů, včetně vydírání, krádeže a řízení bez řidičského průkazu.

Soud je nakonec odsoudil ke čtyřem a půl letům vězení, ale mezitím právníci nevládních organizací poskytujících pomoc migrantům zjistili, že jednomu z pachatelů bylo v době spáchání trestných činů méně než 18 let.

Proto bylo nyní v jeho prospěch přiznáno odškodnění ve výši 840 000 SEK, tedy přibližně 80 000 eur.

Vzhledem k tomu, že muž byl v době trestných činů mladší 18 let, byl jeho trest považován za „tvrdý“ vzhledem k švédským zákonům týkajícím se trestů pro nezletilé pachatele.

Švédsko v posledních desetiletích zaznamenalo dramatický nárůst sexuálních trestných činů, včetně znásilnění a hromadných znásilnění, přičemž většina tohoto nárůstu je připisována rostoucí populaci migrantů v zemi.

Zdroj: 1

loading...