Španelsko postaví devítimetrové zdi k zastavení nelegálních migrantů

single-image

Španělská vláda plánuje postavit kolem svých severoafrických enkláv Ceuta a Melilla devět metrů vysoké zdi, aby zastavila nelegálních migranty. (Foto: Youtube, ilustrační)

Dnes tato španělská města, která leží na severoafrickém pobřeží, chrání 3 metry vysoké ploty zakončené ostatním drátem. Navzdory těmto překážkám, které leží těsně za mořem na španělské pevnině na hranicích s Marokem, zažívá země v posledních letech velký příliv migrantů.

Podle zprávy italských novin Il Giornale, nebudou nové zdi pokryty ostatním drátem, aby se předešlo zraněním migrantů, kteří se dostanou na vrch stěny. Bude tam však ocelový válec, který jim má ztížit průnik.

Projekt vybudování nové stěny přichází po útoku asi 50 migrantů na toto území přes hranice do enklávy Melilla.

Podle místních bezpečnostních sil byl útok zahájen kolem 6. hodiny ráno a zhruba 50 migrantů proniklo na španělské – a tedy i na území Evropské unie.

Podle úřadů byli migranti převážně ze subsaharské Afriky.

Od ledna dorazilo na španělské území různými cestami odhadem 11 460 migrantů, z nichž mnoho přicházelo na Kanárské ostrovy ze severozápadní Afriky za pomocí lodí.

Odborníci a agentury, jako je Evropská agentura pro pohraniční vztahy Frontex, očekávají, že v příštích měsících, pokud dojde k uvolnění restrikcí kvůli koronaviru, nelegální migrace dramaticky vzroste.

Evropský podpůrný úřad Evropské unie pro otázky azylu (EASO) rovněž uvedl, že počet nových žádostí o azyl byl v červnu trojnásobný v porovnání s předchozím měsícem, přičemž mnoho nových přistěhovalců přistávalo na italském území.

Zdroj: 1

loading...