Slovenské zařízení pro seniory řeší záhadu, polovina klientů je nakažená koronavirem, dva již zemřeli, ale přitom všichni jsou očkovaní

single-image

Čím více očkovaných, tím více nakažených. Přesně tak by se trefně dala charakterizovat situace na Slovensku. (Foto: Pixabay)

Náš pravidelný čtenář ze Slovenska nás do redakce upozornil na neuvěřitelnou tiskovou zprávu [1], kterou přinesl slovenský deník Pravda. V Kosmatci, ve specializovaném zařízení pro seniory s duševním onemocněním a demencí v obci Ubľa v okrese Snina, má polovina klientů potvrzený COVID-19 a šest členů personálu je rovněž pozitivních.

Od 3. září, kdy zaznamenali první pozitivní nález, jim už zemřeli dva klienti. Všichni přitom byli očkovaní, a to jak klienti, tak i personál. Vedení zařízení je v šoku a nechápe, jak se nákaza dovnitř mohla dostat. Návštěvy totiž probíhají venku, na vzduchu, a pouze pro očkované a testované návštěvy. V zařízení je celkem 18 klientů a 9 jich je znovu nakažených. To znamená, že 50% očkovaných klientů v pečovatelském zařízení se nakazilo, a to přesto, že měli být chránění dvěma dávkami vakcíny.

Znovu zde máme možnost vidět příklad klinické statistiky. V zařízení s celkem 18 klienty jich 9 znovu onemocní na nemoc, proti které jsou přitom plně očkováni. Ze statistického hlediska v tomto zařízení tak má vakcína Pfizer Comirnaty 500 pouze 50% účinnost. Jenže, to má daleko horší důsledky. Klienti se nakazili v izolovaném prostředí, kdy nepřichází do styku s veřejnou populací, ale pouze s personálem, který je očkovaný, a pouze s rodinnými příslušníky, kteří jsou rovněž očkovaní a testovaní.

Z empirického hlediska je tohle obrovský průser pro společnost Pfizer. V tomto případě totiž není možné nákazu seniorů dávat za vinu neočkovaným osobám ve slovenské populaci, protože tito klienti zmíněné zařízení nikdy neopouští a nechodí tzv. mezi lidi. Jediné osoby, které se s nimi stýkají, jsou přitom osoby očkované a testované. A to nikdo nemůže popřít. Tím je to dané.

Izolovaní očkovaní senioři s očkovaným personálem se přesto nakazili tak, že polovina jich je znovu nemocných… to nevymyslíš

A přesto se polovina očkovaných klientů nejen znovu nakazila, ale dva již dokonce zemřeli. Není proto divu, že vedení zařízení je v šoku a naprosto nechápe, co to má znamenat. Před několika týdny jsem zde na AEN publikoval článek o studii americké CDC, která odhalila [2], že skoro tři čtvrtiny všech nových případů nákazy Covid-19 tvoří plně očkované osoby se 2 dávkami. Další studie z Izraele ukázala [3], že neočkované osoby s přirozenými protilátkami mají až 13x vyšší odolnost před novou nákazou, než mají očkované osoby.

Ve všech těchto případech se ukázalo, že dochází k obrovským rozporům mezi proklamacemi Pfizeru o účinnosti vakcíny a skutečnými klinickými statistikami z nemocnic, ale i z dalších zařízení, jako jsou třeba domovy důchodců. Ve statistice platí princip rovného poměru, že v jakém poměru je účinek k malé části vzorku populace, takový je poměr účinku k celému vzorku populace. Představte si předvolební průzkum na vzorku 1054 respondentů. Průzkum, pokud není zfalšovaný, prefabrikovaný, cinknutý a na objednávku zmanažovaný, musí ukázat takový výsledek voleb, o jakém rozhodne 10 milionů voličů.

A teď si představte, že máte izolovanou skupinu očkovaných osob, která ze statistického hlediska má neuvěřitelné atributy. Všechny osoby ve skupině jsou očkovány. Všechny osoby jsou izolovány v jednom zařízení. Osoby mají návštěvy jen očkovaných a testovaných osob, a návštěvy probíhají v exteriéru na zahradě. Ze statistického hlediska je pravděpodobnost nákazy kohokoliv z klientů limitně blízká nule, jestliže Pfizer tvrdí, že jeho vakcína má účinnost vyšší než 97% a tím pádem nelze očekávat to, k čemu došlo ve slovenském zařízení. Představte si, že v zařízení by místo seniorů byly malé děti, že by to byl dětský domov a všechny děti by byly v uplynulých měsících očkovány proti obrně. Uběhlo by pár měsíců a najednou by došlo k neuvěřitelné holomajzně.

Zdroj: 1

loading...