Senátor Cruz: Facebook by mohl nést právní odpovědnost za své jednání a korespondenci s dr. Faucim

single-image

Americký republikánský senátor Ted Cruz uvedl, že by Facebook mohl být pohnán k soudu těmi uživateli, kterým smazal příspěvky o možném úniku viru z laboratoře ve Wu-chanu (Wuchanského institutu virologie). (Foto: Flickr)

Nedávno zveřejněné e-maily dr. Anthonyho Fauciho totiž ukazují, že mezi ním a Markem Zuckerbergem probíhala korespondence, po níž Facebook začal tyto informace cenzurovat.

„Tato nejnovější odhalení však mají skutečné důsledky, protože je nyní jasné, že Facebook fungoval na pokyn a v přímý prospěch federální vlády a fungoval jako vládní cenzor, využíval svého monopolního postavení k cenzuře jménem vlády,“ řekl Cruz Marii Bartiromorové, moderátorce pořadu Sunday Morning Futures televize Fox News.

Cruz také odpověděl na otázku Bartimorové: „Budou tyto společnosti někdy pohnány k odpovědnosti za tuto korporátní dominanci a klamání Američanů?“

„No, určitě by měly být. Bohužel neočekávám, že by Bidenova administrativa udělala něco pro to, aby je k odpovědnosti pohnala,“ řekl Cruz. „To je pro Facebook velmi nebezpečné přiznání, které je nyní venku. Znamená to totiž, že kdokoli v naší zemi nebo kdokoli na světě, jehož prohlášení nebo projev byly cenzurovány Facebookem – pokud jste s tím vyšli ven a zveřejnili fakta, z nichž vyplývala velmi vysoká pravděpodobnost, že covid unikl z čínské vládní laboratoře v čínském Wu-chanu – pokud jste to zveřejnili před rokem a oni to stáhli, myslím, že máte velmi dobrý argument a máte nárok na žalobu proti Facebooku.“

Zdroj: 1

loading...