Science Alert: Hrozí pandemie mnohem nebezpečnější než koronavirus!

single-image

Američtí experti předpověděli, že se k lidstvu blíží nová, ještě nebezpečnější pandemie než COVID-19, uvedl časopis Science Alert.

Její příčinou je „superbakterie“, která byl generována nekontrolovaným příjmem antibiotik, a nyní se před ní nelze ochránit pomocí léků. Odborníci ze Spojených států tvrdí, že infekce již začala, a můžeme hovořit o úmrtnosti populace.

Vědci zdůrazňují, že na pozadí koronaviru se vyvíjí nová pandemie, kvůli níž „krize superbakterie se jen zahřívá“.

„Toto je již pandemie, jedná se o globální krizi a kvůli COVID-19 se situace zhoršuje,“ říkají odborníci.

Autoři materiálu prohlašují, že „nevyléčitelné bakteriální infekce zabíjejí lidi“, a posilují obavy čísly – asi tři miliony lidí jsou každoročně infikovány tímto zvláště odolným typem bakterií ve Spojených státech. Z toho asi 35 tisíc případů je smrtelných, i přes včasnou poskytnutou pomoc a včasné podávání léků.

Podíváme-li se na světové statistiky, můžeme vidět ještě vážnější čísla. Každý rok kvůli superbakterii zemře 700 tisíc lidí, kteří nereagují na léčbu.

Recenzenti Science Alert již dříve připravili materiál související s globální pandemií. Publikace zveřejnila seznam zemí, ve kterých můžete přežít apokalypsu vyvolanou jakoukoli epidemií. Seznam zahrnuje 20 zemí, z nichž nejspolehlivější byly uznány Austrálie, Nový Zéland a Island. Japonsko, Barbados, Kuba, Fidži, Jamajka byly označeny za nejméně bezpečné z možných úkrytů.

Zdroj: 1

loading...