Objevil Sovětský svaz mimozemšťany v nejhlubším jezeře světa?

single-image

V červenci roku 2009 ruská vláda odtajnila přísně tajné dokumenty, které popisují setkání ruského námořnictva s USO (neidentifikovaný podmořský objekt). Ohromující zprávy o mimozemských setkáních šokovaly ruský lid a vyvolaly zájem badatelů, kteří se věnují výzkumu UFO po celém světě.

Z jakého důvodu byla tato důležitá data po dlouhou dobu utajena?

Historik Richard Dolan vypráví: „V Sovětském svazu před rokem 1992 za totalitního režimu se o UFO a USO nesmělo mluvit. O tomto tématu bylo mnoho dat utajeno. Až s koncem Sovětského svazu došlo k uvolnění některých dokumentů. Jeden z nich se týká nedatovaného záznamu z ponorky v jižním Pacifiku. Tato plně vyzbrojená ruská ponorka se v hloubce zhruba 260 metrů setkala s formací objektů, které vypadaly jako mimozemské lodě. Neznámé objekty zachytil sonar, pohybovaly se přímo k ponorce neuvěřitelnou rychlostí – více než 265 mil za hodinu.“

„Toto bylo velmi znepokojující i pro perfektně vycvičenou vojenskou posádku. S něčím takovým se nikdy předtím nesetkali,“ říká Nick Pope, který působil na britském ministerstvu obrany v letech 1985-2006.

Šlo o šest objektů ve tvaru disku, jejich rychlost se zvyšovala s tím, jak se blížily k ponorce.

Výzkumnice UFO Erika Lukes komentuje: „Jejich rychlost byla neuvěřitelná, ale jakmile si jich ponorka všimla a zpomalila, tyto objekty udělaly to samé. Napodobovaly to, co dělala ponorka.“

Ruská posádka byla nejprve šokována, poté rychle obsadila bojové pozice. Kapitán se obával bezprostředně hrozící srážky, vyhodnotil, že loď je předmětem útoku a nařídil nouzové vynoření.

Když se ponorka konečně dostala nad hladinu a těsně se tak vyhnula srážce, stalo se opět něco zarážejícího – periskopem bylo vidět, jak šest objektů vyletělo z vody a vzlétlo vzhůru absurdně velkou rychlostí.

„Můžeme jen spekulovat o tom, zda se objekty pokoušely ponorku napadnout, nebo se jen bránily v momentě, kdy byly posádkou zaznamenány,“ říká Nick Pope.

Badatelé jsou přesvědčeni, že šlo o setkání s mimozemskými loděmi. Byly schopny pohybovat se obrovskou rychlostí ve vodě a zároveň létat, tohle nejsou konvenční technologie vytvořené na zemi. Jde jednoznačně o velmi pokročilou technologii.

Nicméně nejděsivější záznam z odtajněných ruských dokumentů nepojednává o neidentifikovaných podmořských objektech, nýbrž o mimozemšťanech, kteří tyto lodě pravděpodobně obývají.

V roce 1982 na Sibiři v jezeře Bajkal (nejhlubší sladkovodní jezero světa s hloubkou 1642 m) prováděli ruští potápěči výzkumnou misi. O životě pod hladinou tohoto hlubokého a chladného jezera se ví jen málo. Sedm ruských potápěčů se nacházelo v hloubce 50 metrů, když si náhle uvědomili, že je někdo pozoruje.

„Šlo o zvláštní humanoidní postavy, které byly o mnoho větší než lidské bytosti. Na hlavách měly něco, co vypadalo jako helmy. Jedna věc je USO, ale zcela odlišná věc jsou humanoidní entity hluboko v jezeře“ komentuje případ Nick Pope.

Bytosti byly velké, 9 stop vysoké, jejich tělo bylo vytvarováno podobně jako lidské, měly na sobě něco, co vypadalo jako přiléhavé stříbrné obleky a neměly normální potápěčskou výzbroj. „Neměly žádné lahve s kyslíkem, zdá se, že přežívaly ve vodě díky technologii, kterou neznáme,“ říká Erica Lukes.

Ruští potápěči se poté pokusili jednu z entit odchytit. V ten moment bytosti zareagovaly a zvedla se ohromná neznámá síla, která vyhnala celou skupinu potápěčů z hlubin na hladinu. Když se potápěč vynoří příliš rychle, dojde k dekompresi (snížení okolního tlaku, pozn. překl.), což může být smrtelné. Ze sedmi potápěčů v důsledku tohoto incidentu tři zemřeli a čtyři byli vážně zraněni.

„Je otázkou, proč bytosti takto zareagovaly,“ uvádí Erica Lukes. „Myslím si, že když potápěči začali být agresivní, pokusili se jednu bytost zajmout a přehodili přes ni síť, bytosti je v sebeobraně vyhnaly na hladinu.“

Můžeme věřit tomu, co se dočteme v ruských dokumentech, tedy že tyto bytosti jsou mimozemské, jsou z jiného světa. Podle záznamů byli přeživší potápěči natolik otřeseni, že o případu vůbec nechtěli hovořit, nicméně badatelé se domnívají, že ruská vláda jim o tom mluvit zakázala. Pokud je to tak, co se vláda snažila utajit?

„Vláda si uvědomovala možná rizika,“ říká Nick Pope. „Mohla vědět, kdo byly tyto bytosti a jakou technologii užívaly a samozřejmě mohla mít zájem jejich technologie získat. Ovšem, že vládní funkcionáři, kteří se zabývají UFO, přitom vždy pomýšlí na možnosti vyzbrojení. Existuje-li nějaká pokročilejší technologie, než ta jejich, budou ji chtít vlastnit.“

Badatelé zabývající se UFO věří, že setkání s bytostmi v Bajkalském jezeře dokládá, že mimozemšťané jsou zřejmě schopni žít v ledové vodě, a že setkání s nimi je rizikové. Pokud je to pravda, jak to dělají? Je možné, že mají hluboko v jezeře svou základnu?

„Oceány jsou nejodlehlejší místa na Zemi,“ potvrzuje historik Richard Dolan. „Chcete-li fungovat na této planetě bez povšimnutí a s nikým nepřijít do styku, pak jsou to pro tento účel ideální místa.“

Totéž říká Nick Pope: „O hlubokých oceánech toho víme méně, než o Měsíci nebo Marsu. Jsou velkým tajemstvím.“

A konečně i výzkumník UFO Mike Bara: „Pro nepřátelské vlády je velmi obtížné najít mimozemskou základnu pod vodou, skrývat se pod vodou dává dokonalý smysl.“

Zdroj: 1

loading...