Saakašvili předpověděl rozpad Ukrajiny na pět států!

single-image

Bývalý prezident Gruzie a bývalý gubernátor oblasti Oděsa Michail Saakašvili řekl, že Ukrajině hrozí, že se rozpadne na několika států. (FOTO: YOUTUBE)

Jak řekl v rozhovoru s „112 Ukrajina“ , je přesvědčen, že bez úpravy politického systému v zemi, kdyy to nebude jen zlodějna, ale začne se rozvíjet separatismus a v důsledku toho bude narušena jednota země. Nevyloučil, že by se pak Ukrajina mohla rozpadnout na pět států.

„Hlavní věc je, že naši činitelé musí pochopit, že není čas. 3% růst a přetrvávání situace znamená, že opět vše vyletí komínem. Ukrajina nemá čas,“ poznamenal Saakašvili.

Politik poznamenal, že neočekává velké hospodářské katastrofy. Navíc, s tak malým růstem a bez změn hlavních ukazatelů, podle nichž lidé soudí, se po nějaké době Ukrajina opět dostane do velmi velké krize, uvedl Saakašvili.

„A tato velká krize se přelije do rozpadu země,“ dodal.

Saakašvili zdůraznil, že místní oligarchové v růsných částech země mají peníze a soukromé armády. To se podle něj týká starosty Oděsy, Gennadije Truchanova a hlavy Charkova, Gennadije Kernese. „Tito lidé nikam neodcházejí, připravují infrastrukturu, aby se Ukrajina změnila na dalších pět Ukrajin,“ uvedl.

Saakašvili, který se stal třetím prezidentem Gruzie v roce 2008, opustil svou domovinu v roce 2013. V roce 2015 mu tehdejší prezident Ukrajiny Petro Porošenko udělil občanství a jmenoval ho gubernátorem oblasti Oděsa. V listopadu 2016 Porošenko odvolal Saakašviliho s tím, že výrazně zhoršil ekonomickou výkonnost regionu, a později byl Saakašvili zbaven ukrajinského pasu.

Saakašvili se mezitím stal ostrým kritikem vedení země a poukazoval zejména na korupci. V červenci roku 2019 Saakašvili například prohlásil, že během sovětské éry měla Ukrajina lepší život. Například podle něj byla zdravotní péče lepší a v zemi nebyli arogantní úředníci.

Zdroj: 1

loading...