Přistání vrtulníku Ka-27 na palubu nejnovější ruské korvety Gremjaščij bylo zachyceno na videu

single-image

Na internetu se objevilo video, na kterém piloti Státního střediska pro testování letů ruského ministerstva obrany vykonávají přistání s vrtulníkem Ka-27 na palubu korvety Gremjaščij.

Nejnovější korveta projektu 20385, která byla postavená v Petrohradu pro Tichomořské loďstvo, nyní prochází státními testy v mořských oblastech Baltského loďstva. Podle ruského ministerstva obrany posádka lodi spolu se zkušebními piloty kontroluje provoz leteckého komplexu Gremjaščij.

Během zkoušek létají námořní letecké vrtulníky Baltské loďstva nad lodí a přistávají na ní za různých povětrnostních podmínek, za denního světla a za tmy. Do konce tohoto týdne provedou piloti vrtulníků na palubě více než 30 přistání: během pohybu, houpání, driftu a také při kotvení.

Korveta Gremjaščij je hlavní lodí projektu 20385. Jedná se o modernizovanou verzi projektu 20380, která se liší od svých předchůdců vylepšenými útočnými schopnostmi a systémem protivzdušné obrany. Projekt umožňuje instalaci univerzálního odpalovacího zařízení pro rakety Kalibr a Onyx místo raketového systému Uran. Bojový komplet protiletadlového komplexu Redut byl navýšen z 12 na 16 raket.

Zdroj: 1

loading...