Princ Andrew je zmatený ze zatčení Ghislaine Maxwellové, spolupracovnice Jeffreyho Epsteina

single-image

Tvrzení, že princ Andrew nespolupracuje s americkým vyšetřováním údajného sexuálního obchodování s nezletilými osobami ze strany britské společenské celebrity Ghislaine Maxwellové a zesnulého finančníka Jeffreyho Epsteina, zanechalo britskou královskou rodinu „zmatenou“, jak v pátek informoval jeho právní tým. (Foto: Wikimedia)

Maxwellová, Epsteinova dlouholetá spolupracovnice, byla ve čtvrtek zatčena v New Hampshiru, jak uvedl Breitbart News.

Dlouhá léta žila s Epsteinem a byla jeho častou společnicí na cestách kolem světa. Byla vzata do vazby kolem půl deváté ráno.

V obvinění zveřejněné ve čtvrtek bylo sděleno, že Maxwellová „pomáhala, usnadňovala a přispívala ke zneužívání nezletilých dívek Jeffreym Epsteinem mimo jiné tím, že pomáhala Epsteinovi získávat, manipulovat, a nakonec zneužívat dívky mladší 18 let.

Dlouho čelila obvinění, že pro něj obstarávala nezletilé dívky, čímž si vysloužila přezdívku Epsteinova „madam.“

Epstein spáchal loni ve vězení „sebevraždu,“ když čekal na soud. Druhý syn královny Alžběty II. se vzdal svých královských povinnosti poté, co hájil svůj vztah s ním.

Od té doby čelí žalobám amerických prokurátorů, kterým se ostýchá sdělit svou verzi událostí.

„Vévodův tým zůstává zmaten vzhledem k tomu, že jsme za poslední měsíc dvakrát komunikovali s ministerstvem spravedlnosti a dosud jsme nedostali žádnou odpověď,“ tak byl citován nejmenovaný zdroj z jeho právního týmu britskou tiskovou agenturou Press Association.

Úřadující státní zástupkyně Spojených států pro jižní obvod New Yorku Audrey Straussová řekla ve čtvrtek novinářům, že by „přivítali, aby s nimi princ Andrew přišel hovořit.“

„Rádi bychom, aby jeho prohlášení bylo pro nás užitečné,“ dodala a zopakovala hovor, který uskutečnila v lednu.

Šedesátiletý vévoda z Yorku vehementně popírá tvrzení, že měl sex se sedmnáctiletou dívkou, kterou mu obstaral Epstein.

Jeho fotografie, jak pózuje s paží kolem dívčina pasu, donutily Andrewa poskytnout BBC katastrofální televizní rozhovor, po němž v listopadu rychle následovalo jeho odvolání ze všech královských povinností.

Právník, který zastupuje některé z Epsteinových údajných obětí, řekl v pátek britské televizi, že se princ „vyhýbá a uniká“ americkým úřadům.

Prezident Clinton (vpravo) vyrazil hrát golf s princem Andrewem (vlevo) do golfového klubu Farm Neck v Oak Bluffs v Massachusetts, na Martha’s Vineyard, 27. srpna 1999.

Právní zástupkyně Gloria Allredová trvala na tom, že princ podrobuje ty, kdo trpěli v Epsteinových rukou, „mučícímu testu“ tím, že nemluví otevřeně o jeho přátelství s odsouzeným pedofilem.

Řekla: „Otázkou je, kdy princ Andrew řekne, co ví. Musí to udělat. Musí to udělat bez prodlení. Pro oběti je velice traumatizující a těžké nevědět pravdu.“

„Je to druh mučícího trestu, kterému princ Andrew podrobuje oběti – zda bude nebo nebude vypovídat, a pokud bude, tak kdy?“

Zdroj: 1, 2

loading...