Přední epidemioložka: Muži už nebudou do roku 2045 produkovat sperma

single-image

Špičková reprodukční epidemioložka varuje, že muži by mohli být do roku 2045 zcela sterilní. (Foto: Youtube)

Doktorka Shanna H. Swanová, profesorka environmentální medicíny a veřejného zdraví na Icahnově lékařské fakultě v Mount Sinai, tvrdí, že ji znepokojují špatné životní návyky a také bombardování chemikáliemi narušujícími endokrinní funkce, které poškozují lidskou reprodukci a vedou k poklesu plodnosti.

Podle Swanové obsahoval průměrný mužský ejakulát v roce 1973 asi 99 milionů spermií na milimetr. Porovnejme toto číslo s mužským pohlavím o 38 let později v roce 2011 a průměr se propadl na 47 milionů spermií na milimetr.

„Jediné, co můžeme říci, je, že se to výrazně snížilo, aniž by to naznačovalo, že se tempo zpomaluje,“ řekla Swanová pro WFAA s tím, že je také narušena kvalita spermií.

Swanová napsala o existenčním problému ve své nové knize Count Down: How Our Modern World Is Threatening Sperm Counts, Altering Male and Female Reproductive Development, and Imperiling the Future of the Human Race, v níž se domnívá, že muži nebudou schopni produkovat sperma do roku 2045.

Deník Infowars poprvé publikoval novinky o předpovědích Dr. Swanové o soudném dni loni v únoru, kde srovnával odvíjející se situaci s dějem filmu Children of Men, dystopického sci-fi filmu, v němž se nikdo nemůže reprodukovat.

Problém by podle Swanové mohly způsobit kontrolovatelné faktory životního stylu včetně kouření, nadměrného pití, obezity a stresu.

„Počet stresujících příhod, které jste měli jen za posledních pár měsíců, sníží počet spermií,“ zdůraznila.

Dalším často přehlíženým faktorem je však prevalence endokrinních disruptorů v prostředí kolem nás, kterým se podle Swanové těžko vyhneme, protože jsou všude.

„I když se můžete lidí ptát, kolik kouří nebo jaké drogy berou, nemůžete to dělat s expozicí životního prostředí,“ říká.

Jedna skupina chemikálií, která je všudypřítomná: ftaláty.

„Zapamatujte si to slovo,“ varuje WFAA. „Ftaláty jsou chemické látky z plastů, které snižují hladinu testosteronu v těle.“

Swanová tvrdí, že se už nacházejí v mnoha potravinách, které lidé konzumují, protože „každý potravinový produkt, který při výrobě projde měkkou trubičkou, pravděpodobně absorboval škodlivé chemikálie, které by se mohly dostat do našeho těla.“

Chemikáliemi jsou také zatíženy kosmetické přípravky, jako jsou masti, laky na nehty a vonné látky, a lze je nalézt i v běžných čisticích prostředcích.

Nebezpečí pro muže pochází také od jejich vlastních matek, když jsou v děloze.

„Swanová tvrdí, že chemikálie se dostanou do ženského těla, pak do varlat plodu a změní jeho vývoj,“ uvádí WFAA.

„Až to dítě zestárne natolik, že bude mít spermie, bude mít nízký počet spermií a bude neplodné,“ říká Swan.

V rozhovoru pro Future Human, Swanová rozvedla, jaký vliv mají chemikálie narušující činnost žláz s vnitřní sekrecí na ženy.

„Objevují se další a další studie, které dokazují, že mohou také měnit hladiny hormonů v těle ženy,“ poznamenala. „Mohou narušovat menstruační funkce, věk v prvním menstruačním cyklu, věk v menopauze, předčasné selhání vaječníků a tak dále.“

Swanová nabízí záblesk naděje, že současný kurz lidstva lze zvrátit, ale to bude vyžadovat eliminaci vystavení nebezpečným chemikáliím.

„[Produkty] musí být vyrobeny z jiných chemických látek. Z chemikálií, které nemohou ovlivňovat naše hormony,“ řekla.

Zdroj: 1

loading...