Po dobu summitu Putin-Biden bude nad Ženevou uzavřen vzdušný prostor

single-image

Nebe nad Ženevou bude po dobu rusko-amerického summitu plánovaného na 16. června uzavřeno. V současné době se řeší „podrobnosti“ uzavření vzdušného prostoru, uvedl švýcarský deník NZZ am Sonntag. (Foto: Wikimedia)

Podle něj Švýcarský federální úřad pro civilní letectví (BAZL) v současné době pracuje na „podrobnostech“ uzavření vzdušného prostoru společně s letectvem země a řadou dalších útvarů. Podle publikace Švýcarský federální úřad pro civilní letectví zdůraznil, že se jedná o „dobře nastavený proces“.

Nutno podotknout, že o uzavření vzdušného prostoru nad Ženevou se hovořilo již dříve. Mluvčí Federálního ministerstva obrany, civilní ochrany a sportu Švýcarska Lorenz Frischknecht před pár dny uvedl, že se řeší, jaká omezení by mohla být v danou dobu zavedena.

„Probíhají přípravy na monitorování vzdušného prostoru. V současné době nemůžeme poskytnout podrobnější informace. Mezi možná opatření patří monitorování vzdušného prostoru, nasazení bojových letadel a pozemních systémů protivzdušné obrany, stejně jako omezení využití vzdušného prostoru pro civilní letectvo,“ řekl mluvčí daného oddělení.

Zdroj: 1

loading...