Plat jako spolkový prezident? Někteří lékaři za očkování inkasují až 24 tisíc euro

single-image

Jak můžete zbohatnout prací i dnes? Stanete se očkovacím lékařem! Podle zpráv v médiích dostávají lékaři za lancování experimentálními genovými séry 150 eur za hodinu. (Foto: Flickr)

Je to prý výsledek dohody o spolupráci lékařské asociace. To znamená, že „Coronovi pichači“ v bílém vydělávají asi tolik jako spolkový prezident Alexander Van der Bellen ze Strany zelených.

Dohoda lékařské asociace s vídeňskými Checkboxy

Podle vídeňského radního pro zdravotnictví Petera Hackera (SPÖ) jsou poplatky stanovené spolkovou vládou následující.

24 000 eur měsíčně – výdělek podobný platu spolkového prezidenta

Lékaři jsou zodpovědní za vzdělávání a léčbu možných reakcí na očkování.

Konkrétně se jedná o smlouvu mezi městem Vídeň a Lékařskou komorou, která se zabývá vídeňskými „checkboxy“. Lékaři v nich kontrolují, zda pacienti nemají rýmu nebo koronu, díky čemuž si kontejnery vysloužily přezdívku „chladicí boxy“. Za rozmístění těchto očkovacích kontejnerů po celé Vídni lobbovala zejména Lékařská komora (Wochenblick).

Stejné poplatky v celém Rakousku

Zdá se však, že tyto dohody neplatí pouze ve Vídni. Podle kanceláře městského radního pro zdravotnictví Petera Hackera (SPÖ) jsou poplatky stanoveny spolkovou vládou a nejsou vídeňským unikátem. Mají se také hlásit v ulicích, kde lékaři pořádají poradny.

Dohoda zní, že lékaři za očkování inkasují 150 eur za hodinu. Lékaři stážisté dostávají 90 eur za injekce a zdravotnický personál, mezi který patří i zaměstnanci záchranných organizací, dostává nejméně. Dostávají 55 eur na hodinu.

Vydělávat jako spolkový prezident

Za osmihodinový očkovací den dostane lékař neuvěřitelných 1 200 eur. To by bylo 6 000 euro týdně, 24 000 euro měsíčně. Není tedy divu, že je tak málo lékařů, kteří očkování kritizují, když finanční argumenty jsou tak masivní. Pro srovnání: spolkový prezident Alexander Van der Bellen vydělává ve své funkci 25 332 euro měsíčně.

Lékaři nesou odpovědnost

Podle zprávy, když bylo ministerstvo zdravotnictví dotázáno, zda je takový knížecí plat za očkování oprávněný, odpověď zněla: „Rozdílná částka vyplývá z toho, že lékaři v každém případě nesou odpovědnost za edukaci i léčbu případných reakcí na očkování. V Rakousku již bylo podle portálu Statista provedeno více než 10 milionů očkování. Více než 5 milionů Rakušanů již podstoupilo druhou genovou injekci. Takže jde o hodně, hodně peněz.

Zdroj: 1

loading...