Odborníci zpochybnili úspěšnost americké invaze do Ruské federace

single-image

Vojenští analytici vyhodnotili pravděpodobnost úspěšného útoku USA na ruskou pevninu. (Foto: Youtube)

Pozorovatelé chorvatského vydání Binkov’s Battlegrounds vymodelovali situaci, ve které Washington vyhlásí Moskvě válku za předpokladu, že to dokáže pouze sám, bez zapojení spojenců NATO a jaderného arzenálu.

Odborníci se domnívají, že USA budou čelit mnoha problémům, které začnou již ve fázi výběru cesty do Ruska. Pokud se tedy americká armáda rozhodne napadnout Ruskou federaci přes Polsko, Německo nebo Černé moře, pak bude muset nejprve jednat s těmito zeměmi a Tureckem.

Odborníci poznamenali, že Varšava a Berlín budou pravděpodobně protestovat proti takovým činům Spojených států a Ankara definitivně odmítne pustit americké lodě.

Pozorovatelé analyzovali další scénář týkající se invaze ze vzduchu. Zdůraznili, že USA jsou v letectvu nadřazené Ruské federaci, ale ani dostupné síly podle autorů pravděpodobně nebudou stačit k vítězství. V tomto případě budou hlavním problémem amerických pilotů efektivní ruské systémy protivzdušné obrany.

Analytici zdůraznili, že většina leteckých základen Pentagonu se nachází v Evropě. Rusko to využije ke zničení amerických letadel při prvním náznaku vojenské agrese proti němu.

Vojenští experti se shodují, že střet s Ruskou federací „jeden na jednoho“ povede k velkým ztrátám USA. Avšak za účasti svých spojenců může vojenská agrese Washingtonu sledovat úplně jiný scénář.

K tomu lze dodat, že podle ruského tisku by během globálního konfliktu by mohla být americká satelitní konstelace vyřazena z činnosti ze strany Ruska do jednoho měsíce. Což by americkou armádu prakticky oslepilo a vyřadilo s boje.

Zdroj: 1

loading...