Obama obvinil Trumpa ze smrti 170 tisíc Američanů a prý nedozrál být prezidentem!

single-image

Bývalý prezident Spojených států Barack Obama prohlásil, že současný americký vůdce Donald Trump je zodpovědný za smrt 170 tisíc Američanů kvůli koronaviru, uvedl Interfax.Barack Obama, bývalý americký prezident. (Foto: Barack Obama Library)

Podle Obamy Trump „nedozrál“ na prezidentství.

„Zemřelo 170 000 Američanů. Milióny pracovních míst zmizely. Naše nejhorší stimuly vyhřezly, naše pověst po celém světě značně utrpěla a naše demokratické instituce byly ohroženy způsobem, který se nikdy předtím nestal,“ citovala agentura z projevu bývalého prezidenta na sjezdu Demokratické strany.

Trumpa rovněž kritizovala předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová. Uvedla, že osobně viděla prezidentovu neúctu k faktům, rodinám pracujících a ženám.

Bývalá ministryně zahraničí Hillary Clintonová, která ve volbách v roce 2016 vyzvala Trumpa, poznamenala, že by chtěla, aby byl Trump lepším prezidentem.

Předtím bylo oznámeno, že americká Demokratická strana oficiálně schválila Joe Bidena jako svého prezidentského kandidáta. Jeho soupeřem ve volbách 3. listopadu bude úřadující vůdce Donald Trump. Rovněž strana oficiálně schválila senátorku Kamalu Harrisovou z Kalifornie jako kandidátku na viceprezidenta.

Zdroj: 1

loading...