Kalašnikov dodělal nový automat AK-12 a zahájil vývoj nového ručního kulometu

single-image

Koncern Kalašnikov dopracoval nový automat AK-12 a v nejbližší době zahájí jeho dodávky vojákům v novém provedení, sdělil v rozhovoru pro Sputnik generální ředitel koncernu Dmitrij Tarasov. (Foto: CC BY-SA 4.0 / Vitaly V. Kuzmin / AK-12 (cropped image)

„Podle výsledků testování automatů AK-12 v jednotkách ministerstva obrany provádíme konstruktivní změny, jež zlepšují ergonomiku zbraně, zvyšují její pohodlnost v provozu. V nejbližším čase dostane armáda automaty AK-12 v novém provedení,“ řekl Tarasov.

Zdokonalení jakéhokoliv nového vzorku střelné zbraně je nepřetržitý proces pro každého výrobce, který trvá zpravidla léta. „Náš podnik hodlá i nadále velmi pozorně reagovat na přání zákazníků,“ vysvětlil generální ředitel koncernu.

AK-12 a AK-15 ráže 5,45 a 7,62 mm byl vyvinut koncernem Kalašnikov v rámci projektu Ratnik jako součást perspektivního komplexního vyzbrojení ruských vojáků a koncem roku 2018 byl přijat do arzenálu ruské armády.

Koncern zahájil rovněž vývoj nového ručního kulometu v souladu s technickým úkolem ruského ministerstva obrany, sdělil Tarasov.

„Po otestování v armádě zkušební partie kulometů RPK-16, včetně jejich bitevního nasazení, dokázalo ministerstvo obrany upřesnit požadavky vůči dané zbrani. Předtím pracoval koncern na RPK-16 z vlastního podnětu, ale nyní se věnujeme vývoji lehkého kulometu v rámci státní obranné objednávky,“ řekl.

Prototyp tohoto výrobku pod názvem RPL-20 má být podle slov Tarasova prezentován na odborném fóru Armáda 2020. „Práce na RPK-16 nám dovolila získat nové kompetence a přesvědčit státního zákazníka o potenciálu našich konstruktérů,“ řekl Tarasov.

Zdroj: 1

loading...