Na území Ruska proběhly ohromující dělostřelecké a raketové palby

single-image

Posádky lodí ruského Tichomořského loďstva u břehů Kamčatky provedly působivé raketové a dělostřelecké palby. Během cvičení raketové a protiletadlové lodě odrazily vzdušný útok podmíněného protivníka.

V rámci cvičení bylo provedeno odpálení raket, které simulovaly let protiletadlových raket s plochou dráhou letu.

Palba na ně proběhla protiletadlovými raketami komplexu sebeobrany Osa. Protiletadlové střely také zasáhly nadzvukové cíle. Celkem bylo provedeno deset raketových startů.

Také lodě provedly sérii dělostřeleckých paleb z dělostřeleckých zařízení AK-176 kalibru 76 mm a AK-630 na vzdušné, pobřežní a námořní cíle. Při odpalování protilodních raket jedna z malých protitankových lodí zaútočila na ponorku podmíněného protivníka hlubinnými pumami.

Fregata Admiral flotily Kasatonov začátkem února provedla další fázi státních zkoušek v Barentsově moři. Informuje o tom tisková zpráva ruského ministerstva obrany.

Posádka lodi pracovala na vytvoření pasivních poruch a falešných cílů komplexy radioelektronického boje.

V předchozích fázích zkoušek byl testován protiletadlový raketový komplex a raketová výzbroj, včetně střeleb raketami s plochou dráhou Kalibr a Onyx na pobřežní a námořní cíle. Byla také procvičena interakce s letadly a ponorkami, testována byla radiotechnická výzbroj a hydroakustický komplex.

V budoucnu bude loď přijata do Severního loďstva ruského námořnictva.

Zdroj: 1

loading...