Možná se odpojíme od zahraničních internetových platforem, uvedl Putin. Musk ho pozval na Clubhouse

single-image

Ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že Rusko by mohlo zasáhnout proti zahraničním internetovým platformám . To je však možné v případě jejich nepřátelských činů a možnosti domácích alternativ. (Foto: Wikimedia)

Vladimir Putin to oznámil během setkání s hlavními redaktory ruských médií.

Prezident Ruské federace zejména prohlásil, že nemá touhu něco uměle „šroubovat a utahovat“.

„Ale když již budou provedeny nějaké nepřátelské akce, nevylučuji to. Nepřátelské akce proti naší zemi jsou nepřijatelné,“ řekl Vladimir Putin.
Podle něj Rusko nebude „likvidovat“ nic, dokud nebude mít země svůj vlastní podobný produkt.

„A skončíme se zahraničními platformami, až budeme mít vlastní, pokud něco uděláme, bude to založeno pouze na konkrétních situacích,“ dodal prezident.

Ve svém projevu uvedl, že úřady nebudou dělat nic, co by občanům Ruské federace způsobilo problémy.

Připomeňme, že Putin slíbil, že nevypne zahraniční internetové platformy, které podle některých ruských novinářů „zasahují do zájmů ruských uživatelů a ruských médií“.

Musk přes twitterový účet poslal Putinovi nabídku

Americký podnikatel Elon Musk se obrátil na twitterový účet ruského prezidenta Vladimira Putina a pozval ho na sociální síť Clubhouse.

 „Chtěli byste se ke mně připojit ke konverzaci na sítí Clubhouse?“ – napsal Musk na svém Twitteru.

Dodal v ruštině, že pro něj bude velkou ctí mluvit s Putinem.

Správa Twitteru zablokovala 12.února oficiální účet ruské delegace na vídeňských jednáních o bezpečnosti a kontrole zbraní

„Jaké jsou důvody? Alternativní postoj Ruska při hodnocení současné politické situace v Evropě, vyjádřený na semináři OBSE o vojenských doktrínách?“  napsal napsal Konstantin Gavrilov, vedoucí delegace.

Podle ruského ministerstva zahraničí  Moskva  v souvislosti s incidentem zaslala žádost na Twitter  a poté byl účet obnoven 13.února.

Zdroj: 1

loading...