Minimálně 13 obětí v Norsku zemřelo kvůli vedlejším účinkům po vakcinaci. Prý to nic není, reagují v Oslu

single-image

Norská léková agentura informovala o tom, že 13 z 23 zemřelých pacientů, kteří byli dříve naočkováni vakcínou Pfizer, zemřeli na následky vedlejších účinků po vakcinaci. Ve všech případech se jednalo o seniory se špatným zdravím. Vedení norské agentury odpovědné za schvalování léčiv však nepovažuje tyto incidenty za alarmující. (Foto: Lisa Ferdinando | Credit: Office of the Secretary of Defense)

Včera jsme informovali o tom, že v Norsku bylo zaregistrováno 23 smrtelných případů spojených s očkováním vakcínou Pfizer.

Představitelé Norské agentury pro léčivé přípravky tehdy připustili, že vedlejší účinky očkování mohou přispět k závažnějšímu průběhu onemocnění, konkrétně v případě seniorů.

Norští zdravotníci prozkoumali všechny případy a dospěli k závěru, že minimálně 13 naočkovaných osob zemřelo v důsledku vedlejších účinků způsobených vakcínou. Nehledě na tuto skutečnost je ředitel Norské lékové agentury pro zdravotnictví Steinar Madsen přesvědčen, že by to nemělo zásadně měnit postoj vůči vakcinaci. Ještě před tím přitom Madsen připouštěl, že někteří starší lidé mohou mít nepříznivou odezvu na očkovací látku.

„My na těchto číslech (zemřelých, pozn. red.) nevidíme nic alarmujícího. Všichni zemřelí byli v pokročilém věku a navíc měli doprovodné choroby,“ prohlásil norský lékař.

Kromě výše uvedených smrtelných případů bylo rovněž zaznamenáno ještě dalších 23 případů, kdy měli naočkovaní lidé výrazné vedlejší účinky po vakcinaci, přičemž devět z těchto pacientů mělo závažný průběh těchto účinků. Dodává se, že všechny vakcíny proti koronaviru mohou občas způsobit řadu nežádoucích účinků, jako je například horečka nebo nevolnost.

Zdroj: 1

loading...