Média ohlásila silný „podmořský jaderný výbuch“ v Jihočínském moři. Přišla ruská reakce

single-image

V Jihočínském moři došlo k silné explozi v hloubce téměř 50 metrů. Podle řady mediálních zpráv se její síla pohybovala od 10 do 20 kilotun TNT. „Explodovala americká ponorka?“ kladou otázku odborníci. (Foto: Youtube)

Podle služby monitorování oceánů zaznamenaly senzory čas výbuchu 21. listopadu kolem 18:00 místního času. V Číně a na ostrově Tchaj-wan je hlášeno údajné zvýšení radioaktivní úrovně.

Podle portálu Hal Turner Radio Show je zemětřesení vyloučeno a „náhlá vlna nárazu“ obrovské síly naznačuje sílu exploze.

Jakkoliv zní tato zpráva strašidelně, je třeba k ní přistupovat velmi opatrně. Oficiálně totiž nejsou tyto informace žádným způsobem potvrzeny.

Řada vojenských odborníků však již předpokládá, že výbuch je spojen s určitou událostí, ke které došlo na palubě jedné z amerických jaderných ponorek, které se v této oblasti stále nacházejí.

Ruská reakce

„Podle informací získaných od Globální sítě pro monitorování životního prostředí v Jihočínském moři byl zaznamenán nárůst úrovně radiačního pozadí v souvislosti s radiačním incidentem,“ uvedla agentura.




Předtím média uvedla, že v Jihočínském moři mohlo dojít k silnému „podmořskému jadernému výbuchu“.

Agentura poznamenala, že v souvislosti s tím Rospotrebnadzor posílil monitorování radiační situace v sousedních příhraničních oblastech.

„V současné době nehrozí negativní dopad na obyvatelstvo Ruské federace,“ zdůraznil úřad.

Nicméně Viktor Bokov, vedoucí predikční laboratoře Gradient Geofyzikální předpovědní centrum, ve vysílání ruské televize NSN, potvrdil, že událost v Jihočínském moři mohla být jaderná exploze.

„Podívali jsme se na informace o exogenních procesech. Probíhají tam opravdu silné procesy, ale jsou velmi pomalé pro zahájení zemětřesení. Je proto nepravděpodobné, že se jedná o přírodní jev, s největší pravděpodobností se jedná o zkoušku jaderných zbraní, “ uvedl.

Zdroj: 1, 2

loading...