Matovič zažertoval na účet Joea Bidena. Že by další mezinárodní skandál?

single-image

Slovenský premiér Igor Matovič opět popustil uzdu svému smyslu pro humor a vytvořil tak základ pro další skandál. Terčem byl tentokrát americký prezident Joe Biden. (Foto: Facebook)

Igor Matovič se na svém facebookovém účtu zapojil do diskuze pod příspěvkem, který sám napsal. Když mu došlo, že by mohl vzniknout další skandál, komentář odstranil.

Bylo však pozdě, komentář se už rozletěl po celé síti.

Zmiňme, že nejde o první případ, kdy slovenský premiér nevhodně žertoval. Během tohoto roku se již Matovič vyznamenal, když v rozhovoru v rádiu na otázku, co slíbil Rusku za dodávky Sputniku V, uvedl, že Zakarpatskou Ukrajinu. Situaci tehdy musel zachraňovat teď už bývalý ministr zahraničí Ivan Korčok.

Poslední kousek, který se povedl slovenskému premiérovi, se týká příspěvku k jednání Evropské rady, na kterém byl přítomen i prezident USA Joe Biden.

Igor Matovič na své sociální síti uvedl:

„Po 11 letech je americký prezident právě přítomen na Evropské radě…tentokrát přes videokonferenci.“

„Celé odpoledne jsme se snažili najít řešení pro země, mezi které patří i Slovensko, na které nejvíc dolehl výpadek dodávek vakcín…držte pěsti,“ dodal Matovič.

Pro nikoho není tajemství, že slovenská vláda čelí poslední dobou krizi. Demisi již podalo několik ministrů, kteří tvrdí, že teď je řada na Matovičovi.

Matovičovi to připomenul i jeden uživatel, který pod příspěvkem premiéra připsal:

„Igor Matovič: Když podá Biden demisi, tak odstoupím!“

Paradoxně, což nikdo nečekal, Matovič ocenil dobře míněnou radu a odpověděl:

„Dobrý nápad,“ odpověděl Matovič.

Igor Matovič si později zřejmě uvědomil, že vytvořil základ pro další mezinárodní skandál a komentář s dobrým nápadem i svoji vtipnou odpověď smazal. Bylo však pozdě, mini dialog už koloval po síti.

Zdroj: 1

loading...