Korektnost dne: Bílí Kanaďané se v kampani omlouvají za barvu své pleti

single-image

Bizarní kampaň proti rasismu spustili v Kanadě. Série plakátů, na kterých se školní pracovníci téměř omlouvají za svou barvu kůže, část veřejnosti pobouřila. Kampaň navíc cílí na studenty středních škol. Rodiče jsou proti.

Členové školní administrativy v kanadské provincii Britská Kolumbie se rozhodli bojovat s rasismem tím, že zveřejnili sérii plakátů, na kterých se omlouvají za svou bílou barvu kůže a pokoušejí se studenty vzdělat v oblasti „bílého privilegia“.

Ono „bílé privilegium“ chápou tito administrativní „hlavouni“ jako zděděnou nespravedlnost. Podle nich nemusí být bílí lidé rasisté, ovšem stále těží ze svého „bílého privilegia“, a proto musejí tuto zděděnou nespravedlnost odčinit.

Příkladem šla školní superintendantka (něco jako manažerka školy, pozn. redakce) Teresa Downs plakátem, na kterém je uvedeno: „Nespravedlivě jsem těžila z barvy mé kůže.“ Tímto už má zřejmě superintendantka odčiněno.

Podle médií podobné plakáty visely v každé škole v provincii. V článku, který se k tématu objevil na serveru CBC News, je ale dán prostor k vyjádření i rodičům dětí z těchto škol.

Ti s touto formou kampaně většinou nesouhlasí.

Zdroj: 1

loading...