Konflikt s účastí vojáků armády USA v Sýrii byl nahrán na video. Takhle to dopadlo

single-image

Televizní kanál RT Arabic a agentury Kurdistan24 a SANA zveřejnily video o konfliktu mezi americkými vojáky a místními obyvateli v blízkosti města Kámišlí ve východní Sýrii.

Dříve se uvádělo, že na jednom z kontrolních stanovišť v blízkosti tohoto města jednotka vládních vojsk zastavila americký konvoj odchýlený od trasy. Poté došlo ke konfliktu mezi americkou armádou a místními obyvateli a američtí vojáci zahájili ostrou střelbu. Následkem toho zahynul 14letý chlapec, další obyvatel byl zraněn. Střet byl zastaven díky zásahu ruské armády.

Video Kurdistan24 zachycuje odjezd z místa události americké kolony, na kterou místní obyvatelé házejí kameny. Jeden z obrněných vozů je poškozen následkem zásahů z Molotovova koktejlu. Na záběrech je také vidět letadlo, pravděpodobně americké vojenské, které vystřeluje falešné tepelné pasti.

Na záběrech uveřejněných agenturou SANA můžeme vidět slovní potyčku mezi jedním z místních obyvatel, který drží v ruce zmačkanou americkou vlajku, a třemi americkými vojáky.

Na dalším videu je vidět několik obrněných vozidel ruských vojáků, kteří přijeli na místo události.

loading...