„Igore, ty jsi hnusný, zákeřný ulhaný c*uj!” ve vládní koalici na Slovensku to vře. Nelituju, oponuje Matovič

single-image

Slovenský poslanec Ľuboš Blaha ve svém facebookovém příspěvku informoval o závažných konfliktech mezi členy vládní koalice v důsledku nákupu ruské vakcíny Sputnik V. (Foto: Youtube)

S odkazem na zdroj uvádí, že místopředseda vlády Richard Sulík předčasně opustil včerejší jednání vlády a dovolil si urážlivý výrok na adresu premiéra Igora Matoviče.

Napětí uvnitř vládní koalice na Slovensku čím dál víc roste. Rozhodnutí o nákupu ruské vakcíny Sputnik V ze strany předsedy vlády Igora Matoviče způsobilo rozpory mezi členy koalice, mluví se rovněž i o hrozbě možného rozpadu vlády. Poslanec NR SR za Směr Ľuboš Blaha poukazuje na neschopnost současné vládní koalice efektivně čelit výzvám spojeným s pandemií. Nesváry mezi jednotlivými předními představiteli koaličních stran dobře ilustruje případ, k němuž podle slov Blahy mělo dojít na včerejším jednání vlády.

„Podle Topek Richard Sulík odešel z dnešního jednání z Úřadu vlády velmi podrážděný. Předčasně měl odejít se slovy ‚Igore, jsi hnusný, zákeřný ulhaný c*uj!‘ Já jen, že takto se vyjadřuje místopředseda vlády o svém premiérovi. Tleskám,” píše Blaha ve svém textu na Facebooku.

Dalším příkladem kritického stavu nynější vlády podle Blahy je i včerejší diplomatický skandál, který způsobil samotný premiér Matovič. Jedná se totiž o Matovičův žert o tom, že za dodávky vakcíny Sputnik V slíbil Rusku Zakarpatskou oblast Ukrajiny

Zdroj: 1

loading...