Generál amerického letectva promluvil o hrozbě Ruska pro existenci USA

single-image

Rusko destabilizuje situaci po celém světě a představuje hrozbu pro Spojené státy americké a řadu jejich spojenců, oznámil to velitel evropského velitelství Ozbrojených sil USA a vrchní velitel spojeneckých sil NATO v Evropě generál Tod D. Wolter na sympoziu Asociace leteckých sil. (Foto: © CC BY-SA 2.0 / Arlington County / Arlington County, as seen from the air)

„Nehledě na všeobecné odsouzení ze strany mezinárodního společenství a pokračující ekonomické sankce Rusko páchá zlomyslné činy, které jsou namířeny na destabilizaci po celém světě, mnohé tyto akce jsou páchány v Evropě… Rusko nadále představuje hrozbu pro existenci USA a naše evropské spojence,“ uvádí se slova Woltera na webu amerického ministerstva obrany.

Generál dodal, že Rusko se údajně snaží zachovat sféru vlivu ze sovětské doby a používá sílu k přinucení sousedních států.

Wolter kromě toho tvrdí, že se Rusko „uchyluje k netradičním nástrojům v podobě soukromých vojenských společností, přičemž se snaží zastrašit, oslabit a rozdělit USA a jejich spojence“.

Zdroj: 1

loading...