Důchodkyně ve Švédsku stíhaná za tvrzení, že masová muslimská migrace povede ke snížení průměrného IQ

single-image

Švédska žena v důchodovém věku (65) z města Jönköping je stíhaná ze zločinu z nenávisti kvůli tvrzení, že masová muslimská migrace povede ke snížení průměrného IQ švédské populace.

Za své různé příspěvky, které zveřejnila na sociálních sítích, čelí celkem osmi obviněním. V jednom příspěvku měla napsat, že: “Pokud to bude pokračovat, inteligence ve Švédsku klesne na úroveň zlaté rybky,” informuje Sveriges Radio.

Podle vyšetřovatelů měla žena vůči migrantům a muslimům udělat takových prohlášení víc. Vyšetřovatelka Lisa Hedberg tvrdí, že počet tzv. nenávistných příspěvku na sociálních sítích se zvyšuje. Jak už Středoevropan psal, je to i díky udavačské skupině Näthatsgranskaren, která sociální sítě monitoruje, a pokud najde něco, co se jí nelíbí, nahlásí to. Většina těchto oznámení se však ukáže jako v souladu se švédskými zákony.

Bude zajímavé sledovat, jak se švédské soudy s tvrzením důchodkyně vypořádají. Jestli jí bez diskuse odsoudí, nebo zda u soudu zazní průměrné hodnoty IQ Švédů, které jsou poměrně vysoké (99 bodů), a průměrně hodnoty například Somálců, kterých do Švédska přichází mnoho a jejichž průměrné hodnoty jsou podle různých statistik o více než 30 bodů nižší.

Zdroj: 1

loading...