Devět klíčových bodů z tiskové konference právníků Trumpa od výzev k výsledkům voleb. Důležité vědět…

single-image

Rudy Giuliani a další právníci zastupující prezidenta Donalda Trumpa v jeho kampani ve čtvrtek načrtli případ: prezidentské volby 3. listopadu byly v několika klíčových státech tak zjevně závadné, že výsledky by měly být zvráceny ve prospěch prezidenta. Giuliani uvedl, že v údajných nesrovnalostech v klíčových státech existuje určitý vzor, který podle něj naznačuje „plán z centralizovaného místa“ spáchat volební podvod ve městech ovládaných demokraty. Řekl, že rozsáhlé přijetí hlasování poštou umožnilo demokratům uplatnit korupční praktiky velkých hráčů na celostátní úrovni. „Vybrali si místa, kde by podle nich mohli uniknout pozornosti.“ (Foto: Youtube)

Zde jsou klíčová obvinění, která právníci předložili:

1. Pozorovatelům bylo údajně bráněno ve sledování otevírání poštovních lístků. Giuliani uvedl, že mnoho hlasovacích lístků bylo otevřeno, aniž by komisaři mohli zkontrolovat, zda jsou správně podepsány, což je klíčová ochrana proti podvodům. Tyto hlasy, řekl, byly neplatné zejména tam, kde byly obálky vyřazeny, takže přepočítávání bylo k ničemu.

2. Údajné nerovné uplatňování práva v demokratických krajích. V Pensylvánii, jejíž nejvyšší státní soud vytvořil před volbami nová, uvolněná pravidla hlasování, Giuliani tvrdil, že nepřítomným voličům v demokratických krajích bylo umožněno „léčit“ závady na jejich hlasovacích lístcích, zatímco voličům v republikánských krajích, které se řídily psaným zákonem státu to umožněno nebylo.

3. Voliči údajně přišli k volebním urnám, aby zjistili, že za ně hlasovali jiní lidé. Giuliani uvedl, že mnoho prozatímních hlasovacích lístků odevzdaných v Pittsburgu odevzdali lidé, kteří se dostavili k osobnímu hlasování jen aby jim bylo řečeno, že již hlasovali. Tvrdil, že demokraté vyplnili lístky za ostatní nepřítomné lidi v naději, že se nedostaví.

4. Volebním funkcionářům bylo údajně řečeno, aby na hlasovacích lístcích nehledali vady a lístky antedatovali (opatřili dřívějším datem). Giuliani citoval čestné prohlášení úřednice, kde přísahala, že jí bylo řečeno, aby neplatné hlasovací lístky nevylučovala a antedatovala tak, aby se nepoznalo, že byly obdrženy až po Dni voleb, tím by se zabránilo příkazu Nejvyššího soudu tyto lístky oddělovat.

5. Hlasovací lístky, které hlasovaly pro Joe Bidena a žádné další kandidáty byly údajně prostřednictvím strojů několikrát spuštěny. Giuliani uvedl, že v Michiganu bylo 60 svědků, kteří potvrdili, že hlasovací lístky byly narychlo vytvářeny a počítány dvakrát nebo třikrát. Řekl, že údajně bylo vytvořeno minimálně 60 000 hlasovacích lístků a maximálně tak 100 000.

6. Hlasovací lístky nepřítomných voličů byly ve Wisconsinu přijaty, aniž by byly vůbec použity. Giuliani poznamenal, že státní právo ve Wisconsinu bylo ohledně hlasovacích lístků nepřítomných voličů přísnější než většina ostatních států, přesto tvrdil, že v oblasti Milwaukee bylo započítáno 60.000 hlasovacích lístků a v oblasti Madisonu 40.000, bez jakéhokoliv podpisu voliče, který jej údajně odevzdal.

7. Údajně došlo k „přehlasům,“ přičemž některé okrsky údajně mimo jiné zaznamenávaly více voličů než obyvatel. Giuliani uvedl, že v okolí Michiganu a Wisconsinu byl neobvykle vysoký počet hlasů, což podle něj bylo důvodem, proč republikáni z rady krajských komisařů Wayne tento týden odmítli výsledky voleb potvrdit. Řekl také, že v Georgii byli někteří voliči mimo stát, ale našli se i tací, kteří hlasovali dvakrát.

8. Hlasovací automaty a software údajně vlastní levicový dárce George Soros a společnosti, které mají vazby na venezuelský režim. Sidney Powell tvrdil, že hlasy v USA se sčítají v zámoří a že hlasovací automaty Dominion a software Smartmatic jsou ovládány zahraničními zájmy a manipulují s algoritmy za účelem změny výsledků. Powell konkrétně poznamenal, že mezi vlastníky Smartmatic patřili dva venezuelští občané o nichž se domnívá, že mají vazby na režim Huga Cháveze a Nicolase Madura. Právní tým tvrdil, že existují statistické anomálie, jako jsou obrovské dávky hlasů pro Bidena, které nelze vysvětlit jinak než manipulací – což se podle nich stalo v časných ranních hodinách, kdy se sčítání hlasů zastavilo. (Společnosti tato obvinění rázně zpochybnily.)

9. Ústava stanovuje postup volby prezidenta, pokud je hlasování zkorumpované. Jenna Ellis tvrdí, že média si uzurpovala pravomoc vyhlásit vítěze voleb. S odvoláním na Federalist č. 68 uvedla, že ústavní proces výběru prezidenta měl procesní záruky proti korupci a cizímu vlivu. Giuliani věří, že mnoho hlasů je chybných – více než dvojnásobný náskok mezi Bidenem a Trumpem v klíčových státech – prezident má cestu k vítězství otevřenou.

– Giuliani předložil důkazy v podobě čestných prohlášení, přičemž citoval dvě a poznamenal, že kampaň měla mnohem více prostředků od soukromých osob.

– Poznamenal, že několik zamítnutých žalob podaly soukromé osoby, nikoli kampaň přímo. Řekl, že žaloby mohou být podány v Arizoně.

– Kampaň také zkoumala nesrovnalosti v Novém Mexiku a Virginii, ačkoli řekl, že si nemyslí, že by bylo v této zemi dostatek sporných hlasů.

– Giuliani se rovněž pustil do médií a argumentoval, že poskytli zavádějící informace a přehlížely výhružky proti Trumpovu právnímu týmu.

Zdroj: 1

loading...