Dánský televizní program podporuje „tělesnou pozitivitu“ tím, že ukazuje dětem nahé dospělé

single-image

Dánský televizní program Ultra Strips Down se dostal pod palbu kritiky za to, že před zraky dětí předváděl nahá těla dospělých jedinců. Některým dětem bylo teprve sedm let. (Foto: Twitter)

Kritika programu se v posledních dnech rozšířila i na sociální sítě poté, co na začátku tohoto měsíce vyvolala v Dánsku kontroverze.

Předseda populistické Dánské lidové strany Peter Skaarup odsoudil televizní show a řekl dánskému bulvárnímu listu BT: „Korumpuje to naše děti, kterým už v tomto věku běží spousta věcí v hlavách. Tyto věci nemáme zapotřebí. “

„Je prostě příliš brzy na to, aby se děti ve věku sedmi let musely s takovými věcmi vypořádat. Je to příliš extrémní, “odpověděl na otázku, jak program poškozuje nezletilé.

Morten Skov Hansen, redaktor televizního vysílání DR Ultra, program obhajoval s tím, že je určen pro publikum dětí od devíti do 14 let.

„Účelem je ukázat dánským dětem variaci těl, mezi kterými žijeme, ale velmi zřídka je vidíme. To by mělo dětem pomoci dozvědět se jak o svém, tak o jiných tělech – a zajistit rozmanitější obraz přirozeného lidského těla, než s čím se děti obvykle setkávají na sociálních sítích, “uvedl.

Hansen dále tvrdil, že program pomáhá dětem získat „širší pochopení toho, co je lidské tělo a jak vypadá“.

Kontroverze kolem programu přichází poté, co Netflix zaznamenal masivní odpor vůči uvedení francouzského filmu Cuties, který někteří klasifikovali jako formu dětské pornografie.

Více než 757 000 lidí podepsalo petici, aby společnost Netflix odstranila film, který sexualizuje děti ve věku jedenácti let.

Zdroj: 1

loading...