Čína zřejmě disponuje skalární zbraní! Zkopírovala americký HAARP? Vlny z čínského radaru prochází úplně vším, atmosférou, vodou, zemskou kůrou i lidskou lebkou

single-image

Nikomu z vás určitě nemohlo ujít, že v uplynulých dnech zažila Evropa neuvěřitelné údery ze strany přírodních živlů, které kontinent nepamatuje. Meteorologové nerozumí tomu, co vidí na svých radarech a nechápou, odkud se tyto přírodní jevy berou. Dokonce už zasedají krizové meteorologické štáby a hledají odpovědí na fenomény, které neumí meteorologové uspokojivě vysvětlit. Tornádo na jižní Moravě ve čtvrtek minulý týden bylo zařazeno do skupiny F4, tedy tornádo s obrovskou ničivou silo, větší sílu už má jen stupeň F5.

Podívejte se na bouři Derecho [1] ze středy 30. 6. 2021 nad ČR, jak dokonale kopírovala území republiky. Lidé zaplavili naši redakci, že příroda přece normálně nerespektuje státní hranice… divné, že? Ano, není to úplně přesné, bouře zasahuje nad Německo i Rakousko, ale je to zajímavé, že Derecho se přehnalo přes ČR jako po vytyčené dráze. Jeden by řekl, že ČR je zemí čertů, která přitahuje čertoviny a katastrofy v poslední době. No jo, to je tak, když malá země a její loutková vláda kope jednou a konceptuálně chromou nohou do ruského medvěda a druhou nohou v ekonomickém gypsu do čínské pandy.

Derecho bouře 30. 6. 2021 putující izolovaně jen na území České republiky… náhoda? A co ten terčový efekt dopplerovského radaru na kótě Brdy?

Tornádo před 5 dny řádilo dokonce i v Londýně [2], což je poslední místo v Evropě, kde by meteorologové očekávali tornáda kvůli vysoké celoroční vlhkosti vzduchu a silnému atlantickému proudění, které brání klasickému vytváření supercel a trombů v kontaktu s extrémně teplým a suchým vzduchem. A přesto k tomu došlo. Možná vám připadá, že počasí dodržuje alespoň nějaké pevné vzorce a jistoty, ale ve chvíli, kdy na jižní Moravě několik vesnic a obcí smete tornádo F4 jako z filmu z amerického Středozápadu, tak začnete pochybovat o tom, co je způsobeno přírodou, a co je způsobeno něčím jiným.

Komunistická Čína slaví 100 let od založení strany, nejlepší příležitost na demonstraci síly

Čína právě v těchto dnech slaví 100 let od založení Komunistické strany Číny. Peking uspořádal obrovské a velkolepé oslavy a čínský prezident Xi Jinping pronesl projev [3], ve kterém vyzval nejen ke sjednocení Číny s Taiwanem, ale i k ustanovení nové řídící role Číny ve světové politice. Připomněl, že Čína má mnoho nepřátel, ale že se jedná o nepřátele, jejichž moc a technologický pokrok upadají a brzy nestačí rozvoji čínskému průmyslu a především čínské vědě. A že nikdo už nebude nikdy Čínu šikanovat, protože Čína má technologie nejen na svou obranu, ale i k drtivému útoku na nepřítele. A proč o tom píšu?

Protože jsme do redakce dostali materiál z okruhu bezpečnostních složek, který podezírá Čínu z použití “skalární zbraně” během čínských oslav 100. výročí založení Komunistické strany Číny, a to proti některým spojeneckým zemím USA. Dokument je datovaný z jara 2019 a jedná se podle všeho o překlad z anglicky psaného dokumentu. V dokumentu se píše o “objektu” čínské armády, který je budován v Číně a jeho vojenské nasazení by mohlo představovat značné riziko pro bezpečnost zemí NATO.

V dokumentu jsou začerněné některé části, ale podle toho, co se nám podařilo zjistit, se v dokumentu píše o mohutném pulzním radarovém zařízení Sanya v Jihočínském mořiTento projekt je totiž kopií amerického zařízení HAARP v oblasti Gakona na Aljašce. Začali jsme pátrat na čínských webech po více informacích o tomto čínském zařízení a narazili jsme na neuvěřitelný článek z roku 2018. Server South Morning Post totiž přinesl článek [3] o obavách některých čínských vědců, že radar Sanya bude mít civilní meteorologické použití jen jako maskování, ale ve skutečnosti čínská armáda bude moci zneužívat pulzní rozptylový ionosférový radar k vyvolávání bouří, tornád, hurikánů a dokonce zemětřesení po celém světě.

Radar totiž umožňuje manipulovat se subatomárními částicemi, dokáže přepólovat ionty v bouřkových oblacích, technologie umí přepólovat magmatické pole hluboko v podzemí a tím indukovat zemětřesení atd. Tohle všechno zkoušeli už před lety Američané v Gakoně na svém obstarožním a zastaralém HAARPu. Čína technologii okopírovala a výrazně zmodernizovala a zesílila. Nejprve se ale musíme podívat na čínský článek z roku 2018, protože ten je klíčový i pro české a slovenské meteorology, aby věděli, co všechno tato technologie dokáže.

Čína buduje v Jihočínském moři systém, který může vyřadit komunikační systémy, ale někteří vědci se domnívají, že by mohl mít i znepokojivější využití, například způsobovat přírodní katastrofy, jako jsou hurikány

Čína buduje v Jihočínském moři výkonný radarový systém, který by podle kritiků mohl vyřadit komunikační systémy, manipulovat s počasím a dokonce způsobit přírodní katastrofy. Systém, který zní jako ze sci-fi, využívá pulzní energetické paprsky ke studiu a manipulaci s elektricky nabitými částicemi ve vysoké atmosféře. Má civilní i vojenské využití a mohl by ohrozit dominanci USA v obou oblastech. Americká armáda již na podobné technologii pracuje, ale ukázalo se, že je kontroverzní a kritici varují, že by mohla vládám umožnit hrát si na Boha a způsobovat katastrofy, jako jsou hurikány, tajfuny a tsunami.

Kopule radarového emitoru Sanya v přísně střeženém vojenském perimetru

Většina vědců však tato varování odmítla jako poplašná a zpochybnila, zda je technologie skutečně schopna něco takového dokázat. Zatímco však americký program – financovaný letectvem, námořnictvem a univerzitami – čelí kvůli rozpočtovým škrtům nejisté budoucnosti, Čína je připravena urychlit vlastní práci v této oblasti. Deník South China Morning Post zjistil, že Peking je připraven zahájit práce na stavbě výkonného stroje v letovisku Sanya v ostrovní provincii Hainan. Zařízení, známé jako High-powered Incoherent Scatter Radar, by bylo schopné ovlivňovat příliv a odliv subatomárních částic až do Singapuru, tedy na vzdálenost více než 2 000 km.

Čínský HAARP jako nástroj maskované moci

Toto zařízení by bylo nejvýkonnějším radarem v Jihočínském moři a – bez ohledu na to, zda by mohlo být použito k vyvolání extrémních klimatických jevů – mělo by mnohostranné vojenské využití, včetně zlepšení čínských schopností vést ponorkovou válku a narušit komunikační sítě jiných zemí vytvořením atmosférické “černé díry”. Úředník Čínské akademie věd, který v březnu místo navštívil, vyjádřil podle informací na internetových stránkách akademie spokojenost s průběhem projektu. Li Šu-šen, místopředseda akademie, během své návštěvy vyzval vědce, aby zařízení využili pro “strategické potřeby” Číny a zabývali se “hraničními otázkami” ve vesmíru.

Zařízení funguje tak, že generuje rychlé pulzy elektromagnetické energie a vysílá je do ionosféry, což je vrstva atmosféry, která může díky vysoké koncentraci iontů a elektronů odrážet rádiové vlny. Analýzou rádiových vln odrážejících se od částic mohou vědci přesně měřit poruchy v ionosféře způsobené kosmickou aktivitou, například slunečním zářením. Údaje lze také použít ke korekci radarových snímků pořízených špionážními družicemi, aby bylo možné získat více informací a přesněji se zaměřit na konkrétní cíl.

Přesným vyladěním vysokoenergetického paprsku by vědci mohli také stimulovat spodní ionosféru, aby generovala nízkofrekvenční vlny a posílala je zpět na Zemi. Tyto vlny se mohou šířit na velké vzdálenosti mořskou vodou a dosáhnout ponorek v hlubinách oceánu, což znamená, že by tato technologie mohla být použita k odesílání pokynů ponorkám ze základny, aniž by se musely přiblížit k hladině, aby je přijaly.

Mohutné zařízení schopné ovládat počasí, vyvolávat tajfuny a způsobovat zemětřesení

V současné době jsou v této oblasti vědy stále na prvním místě Spojené státy. Zhruba před deseti lety vybudovaly podobný program pro studium a manipulaci s ionosférou v Gakoně na Aljašce. Hlavním účelem programu HAARP (High Frequency Active Auroral Research Programme) bylo podle vědců financovaných americkým námořnictvem a letectvem zlepšit výkon satelitů a komunikaci s ponorkami. Sestrojení takového zařízení však bylo technicky náročné a energie, kterou projekt spotřebovával, vedla k rostoucím nákladům. Doposud bylo postaveno pouze asi 10 takových přístrojů, většinou USA, bývalými sovětskými státy a Evropskou unií, ve strategických pobřežních oblastech, jako je Atlantik, Tichý oceán a Arktida.

Původní americký HAARP na Aljašce

Největší zařízení mohou generovat a vysílat extrémně nízkofrekvenční vlny na velké plochy. Protože mají schopnost proniknout vodou, zemskou kůrou i lidskou lebkou, někteří pozorovatelé varovali, že vlády by mohly tuto technologii využít k vyvolání bouří nebo zemětřesení a dokonce k ovládání mozku. Většina vědců hlavního proudu však takové obavy odmítla jako příliš konspirativní a argumentovala tím, že tato technologie byla dosud využívána ke studiu počasí ve vesmíru a k podpoře některých vojenských operací. Poukazují také na to, že ať už jsou stroje jakkoli výkonné, nemají v současné době dostatek energie na to, aby mohly manipulovat s počasím v nějakém větším měřítku nebo vyvolávat přírodní katastrofy.

Radar Sanya umí ovlivňovat subatomární částice hmoty

Vysoce výkonný radar Sanya s nekoherentním rozptylem by byl prvním takovým zařízením v Jihočínském moři. Tato technologie umožňuje fyzikům využívat extrémně silné rádiové vlny k rozrušení ionosféry – fyzikální jev se nazývá inkoherentní rozptyl. To vědcům umožňuje měřit teplotu, hustotu a rychlost subatomárních částic na obrovské vzdálenosti a umožňuje jim to pozorovat a ovlivňovat ionosféru – což běžný radar nedokáže. Podle výzkumných prací pevninských vědců funguje jedno takové zařízení od roku 2012 v jihozápadní čínské provincii Jün-nan. Zařízení umístěné v Čchü-ťingu se používá ke studiu ionosféry a k detekci extrémně malých cílů, jako jsou nanodružice a mikroskopické kusy trosek, pro vojenské a civilní vesmírné projekty.

Systém funkce ionosférického radaru

Výzkumný pracovník pracující na místě nového projektu na Hainanu ve městě Tiandu řekl deníku South China Morning Post: “Plán realizace schválila ústřední vláda. Výstavba by měla být zahájena do konce letošního roku.” Klíčovou součástí přístroje je radarový panel s fázovanou soustavou o velikosti basketbalového hřiště. Panel se skládá z jednotlivých modulů, které lze sestavit a rozebrat, takže zařízení lze v krátké době přemístit z jednoho místa na druhé. Výkon jeho paprsku by se rovnal několika stovkám megawattů, což je stejné množství energie, které by napájelo tisíce domácností v USA.

Radar určený pro meteorology a současně pro čínské vojáky

Vysoce postavený čínský radarový expert z univerzity Xidian v Xianu, hlavním městě severozápadní provincie Shaanxi, který dříve spolupracoval s Institutem telekomunikačního inženýrství Lidové osvobozenecké armády, potvrdil, že projekt by fungoval se dvěma oddělenými divizemi, jednou pro civilní výzkum a druhou pro vojenské operace. Sanya je hlavní čínskou námořní základnou a nachází se zde flotila jaderných ponorek, ale výzkumník uvedl, že existují obavy, že dodávky energie na ostrově se mohou ukázat jako nedostatečné. Na ostrově, kde chybí velké elektrárny, byly občas zaznamenány výpadky.

Technologii společně vyvinuly Čínská akademie věd, China Electronics Technology Group a univerzita v Nan-čchangu, které mají úzké vazby na armádu. Podle vědců na místě v posledních několika letech sbíral údaje menší prototyp. Zhao Biqiang, výzkumný pracovník Ústavu geologie a geofyziky Čínské akademie věd v Pekingu a vedoucí vědec zapojený do projektu, uvedl, že podrobnosti o přístroji budou veřejnosti odhaleny až za dva nebo tři roky (tzn. v roce 2020 až 2021).

Seznam známých rozptylových ionosférických zařízení na této planetě. Všechny mají potenciál pro manipulaci s počasím

Program Sanya byl oficiálně zahájen v roce 2015, kdy ústřední vláda poskytla startovací fond ve výši téměř 100 milionů jüanů (15,7 milionu USD). Cílem bylo vyvinout a postavit “nejpokročilejší radar s nekoherentním rozptylem na světě”, uvádí se v informacích na internetových stránkách akademie. Čao se odmítl vyjádřit k vojenskému využití zařízení. “Je příliš brzy mluvit o tom, co tato technologie dokáže. Bude zde spousta technických výzev a inženýrských překážek, se kterými se můžeme setkat a které budeme muset překonat,” řekl. “Hlavním účelem tohoto programu je studium ionosféry nad Jihočínským mořem. V současné době v této oblasti žádné takové zařízení neexistuje. Údaje získané naším přístrojem vyplní mezery v našich znalostech.” V Číně jsou ve výstavbě další podobná zařízení s výkonem “mnohem větším než naše“, uvedl Zhao.

Děsivé dystopické zařízení schopné ovlivňovat počasí nad velkými městy

Projekt vedl profesor Wan Weixing, oceňovaný výzkumník, který se podílel na mnoha obranných projektech týkajících se ionosféry. Ve výzkumné práci publikované v domácím časopise v roce 2014 se Wan zmínil o experimentu čínských vědců, kteří zahřívali velkou oblast v ionosféře pomocí silných radarových vln. Počítačová simulace podle článku naznačila, že tato technologie by mohla změnit teplotu a hustotu elektricky nabitých částic na ploše o velikosti velkého města. Wana se nepodařilo zastihnout, aby se k projektu v Sanya vyjádřil.

Lidová osvobozenecká armáda financovala velké množství výzkumných prací týkajících se ionosférických zbraní. Patřilo k nim i vzdušné zařízení, které mělo ve vysokých vrstvách atmosféry vypouštět velké množství chemických látek a vytvářet tak nad nepřátelskými silami komunikační “černou díru”. V tomto případě chemikálie změní ionosféru tak, že zablokuje rádiové vlny. Mohly by být také navrženy tak, aby umožnily průchod určitých signálů, například extrémně nízkofrekvenčních vln generovaných družicí, ionosférou a komunikaci s ponorkami.

Bezprostřední obavy o bezpečnost vzbuzuje nasazení silného elektromagnetického přístroje na ostrově Hainan, který je oblíbenou turistickou destinací známou jako čínská Havaj. Liu Wenlong, profesor fyziky na škole vesmíru a životního prostředí na univerzitě Beihang v Pekingu, uvedl, že energetický paprsek pozemního radaru by mohl zasáhnout prolétající letadla a v oblasti je vysoká úroveň leteckého provozu. I když si podle něj nemyslí, že by byl schopen proniknout několika ochrannými vrstvami letadla.

A je potřeba vypálit jeho čipy – protože k tomu by bylo zapotřebí více energie, než dokáže vyrobit stávající technologie -, je třeba “pečlivě prozkoumat”, zda uměle vytvořené impulsy neovlivní schopnost letadla komunikovat s řízením letového provozu. Výzkumník z univerzity v Xidian však uvedl, že zařízení bude pravděpodobně vybaveno samostatným radarem, který bude varovat prolétající letadla, a zařízením, které zastaví provoz, pokud se letadla náhodou dostanou do jeho dosahu.

Čína disponuje skalární geosférickou zbraní, prakticky již o tom není pochyb

Jak tedy vidíte, je to Čína, která přebírá hlavní úlohu světového lídra a Miloš Vystrčil si musí uvědomit, že Čína se sebou nenechá orat. Současné meteorologické jevy v Evropě se musí nově posuzovat jako možné a reálné prostředky geosférického a suborbitálního boje, kdy veškeré nezvyklé jevy a počasí, které nelze snadno vysvětlit s ohledem na zeměpisnou šířku, ani na region či lokalitu, je nutné posuzovat novou optikou. Kdo vede v současné době největší a nepřátelskou proti-čínskou zahraniční politiku v Evropě? No, jsou to dvě země. Velká Británie a Česká republika. Obě dvě v posledních dnech zažily neuvěřitelná tornáda v místech, kde by to nikdo nečekal, na jihu Moravy a v Londýně.

Meteo radar Brdy během bouře Derecho, bez komentáře, stačí se dívat…

Naše redakce bude dál shánět podklady a materiály k těmto meteorologickým událostem a budeme prověřovat, jestli nejde o odvetu Číny za nehoráznou návštěvu Vystrčilovy truc-delegace na Taiwanu minulý rok. Čína je velmoc, která dnes má technologie, které dokážou srovnat i Spojené státy se zemí jako domeček z karet. Pamatujte si, že dnes je to tornádo F4, zítra třeba zemětřesení na 7. stupni Richterovy škály. Česká loutková vláda začala hrát globální hru na velkého kluka, velkou hru proti Ruské federaci a proti Číně, na pokyn amerických kibiců schovaných za louží, ale to znamená jen jednu věc: Kdo hraje velkou hru proti velkému hráči, ač sám malý, stává se sám velkým terčem! A to terčem doslova!

Zdroj: 1

loading...