Čaputová dala na osvětlení paláce 570 tisíc euro, na pomoc prešovským rodinám 5 tisíc euro

single-image

Zuzana Čaputová dala na duhové osvětlení Prezidentského paláce 570 tisíc euro. A na pomoc rodinám v Prešově dala 5 tisíc euro.

„Duha je zjevně 114-krát přednější než oběti tragédie. To máte tak, když liberalismus káže pomáhat menšinám, ne rodinám,“ píše Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec, na svém facebooku a pokračuje.

Pellegriniho vláda vyhradila na okamžitou pomoc Prešova milion euro a částka není konečná. Kiska v době tragédie uspořádal tiskovku, na níž vřískal, že Slovensko je mafiánský stát. Existuje něco otrlejšího?

Představte si, že by Čaputová jako prezidentka a Kiska jako premiér řídili tento stát. A předsedu parlamentu by jim dělal feťák Truban či blázen Matovič. To by byli nejvyšší ústavní činitelé. Apage satanas.

Toto nesmíme dopustit, přátelé – zachraňme lásku k bližnímu, solidaritu a ohleduplnost. Zachraňme Slovensko! Vyzývá Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec.

Při výbuchu plynu v panelovém domě v Prešově zemřelo nejméně sedm lidí, dalších 39 bylo zraněno. K explozi došlo krátce po poledni v pátek 6.12., na několika místech v budově hořelo až do večera. Nejvyšší čtyři patra dvanáctipodlažního domu kompletně vyhořela.

Neštěstí vyvolalo mezi Slováky vlnu solidarity, mnozí posílali peníze, potraviny, oděvy a další zboží v rámci veřejných sbírek na pomoc postiženým po explozi. Vláda na tento účel vyčlenila zatím milion euro.

Zdroj: 1

loading...