Business Insider: V USA již havarovala za dva měsíce pátá stíhačka!

single-image

Během přistání na letecké základně v Novém Mexiku havarovalo americké letadlo F-16 Fighting Falcon – pilotovi se podařilo katapultovat, píše Business Insider. (Foto: Wikipedia)

Podle publikace se jedná o páté zřícení amerických stíhaček za poslední dva měsíce.

V pondělí 13. července havarovalo americké letadlo F-16 Fighting Falcon při přistání na letecké základně Holloman v Novém Mexiku. Podle publikace se jedná o pátý incident s americkými stíhačkami od května.

Podle vedení základny, jediný pilot na palubě F-16 se úspěšně kapatultoval. Utržil drobná zranění – nyní dostává lékařskou pomoc. Armáda zahájila vyšetřování, aby určila příčiny havárie.

Jak publikace upozorňuje, ukázalo se, že poslední dva měsíce byly pro americké letectvo obtížné. Během tohoto období, během havárií, přišlo o dva piloty a pět letadel.

15. května na základně Eglin na Floridě se rozbila stíhačka páté generace F-22 Raptor. Poté, o několik dní později, tam havarovalo další letadlo páté generace F-35 Lightning II. V obou případech došlo k incidentům během výcvikových letů, pilotům se podařilo katapultovat.

V polovině června, během manévrů ve Velké Británii, havaroval F-15 Eagle, přidělený letecké základně Lakenheath. Pilot letadla, poručík Kenneth „Kage“ Allen, zemřel. A na konci měsíce havaroval F-16 Fighting Falcon na základně Show v Jižní Karolíně, přitom byl zabit poručík amerických leteckých sil David Schmitz.

Business Insider zdůrazňuje, že kromě pěti havárií za poslední dva měsíce, americké letectvo má další dva incidenty. Na základně Hill v Utahu se F-35 Lightning II náhle nepodařilo uvolnit a zatáhnout podvozek a na základně Mount Taji v Iráku vyjelo vojenské letadlo C-130 Hercules mimo dráhu.

Zdroj: 1

loading...