Letuška promluvila o šokujících kouscích cestujících

single-image

Letuška, jejíž jméno nebylo uvedeno, promluvila o nejpodivnějších kouscích cestujících, které ji nejvíce šokovaly. Píše o tom bulvární deník The Daily Express. (Foto: Depositphotos)

Jedna cestující ji požádala, aby od ni vzala použitou dětskou plenku. Podle slov stevardky je to pobuřující požadavek, vždyť členové posádky přicházejí do styku s potravinami na palubě.

„Žena vyměnila dítěti jednorázovou plenu na sedadle během přistání, pak mě zavolala, když držela plenku v ruce – pak se velmi rozčílila kvůli tomu, že musela čekat, až přinesu sáček na odpadky,“ vzpomíná si letuška.

Jiný cestující požádal, abych si zažertovala s jeho ženou, která zapomněla svou kabelku na jiném sedadle. „Její muž mě poprosil, aby když ji kabelku přinesla, řekla, že má příliš velké nároky,“ řekla letuška a dodala, že tuto prosbu cestujícího nesplnila.

2. července uvedly stevardky několika leteckých společností nejošklivější zvyky cestujících. Podle slov jedné z nich stevardy nejvíce štve, že mnozí cestující nechávají po letu nepotřebné věci a odpadky v místech, která k tomu vůbec nejsou určena.

Nejšpinavější místa v letadle

Jedna z letušek také odhalila, jaká místa jsou v letadlech ta úplně nejšpinavější. V této souvislosti letuška doporučila cestujícím, aby nikdy nepoužívali kapsy připevněné k zadní části sedadla.

Vysvětlila, že z nich odstraňují odpadky, ale nečistí je. „Vytahujeme špinavé ubrousky, spodky, ponožky, žvýkačky, sladkosti, ohryzky,“ říká.

„A pak tam na další let dáte svůj telefon nebo notebook.“ Nedávná studie také zjistila, že nejšpinavější povrchy letadel jsou bezpečnostní pásy, skládací stoly, kapsičky na sedadlech a opěrky hlavy.

v Další letuška vysvětlila, že se čistí všechny povrchy v kabině mezi lety. Musí k tomu však dojít ve velmi krátké době, aby vzlétli včas. Dodala, že většina povrchů je postříkána jen zředěným dezinfekčním sprejem, který nemůže zničit všechny mikroby.

V kabině se vždy doporučuje umýt si ruce mýdlem a nosit dezinfekční prostředek pro povrchy, kterých se dotknete. Dokonce i nošení dezinfekčních ubrousků, kterými budete otírat stolky před položením jídla, může být užitečné. Letuška dodala, že toalety jsou také jedny z nejšpinavějších míst v letadle, jelikož jsou používány během celého letu stovkami cestujících. Podle letušek jsou totiž záchody pečlivě vyčištěny pouze na konci letu. 

Zdroj: 1

loading...