Britský transsexuál, který zavraždil svého partnera, pozván jako řečník do parlamentu

single-image

Když už si říkáte, že Británie nemůže zdegenerovat ještě víc, stane se něco nového, díky čemu se pomyslné dno zase o něco sníží.

Trans chlap, který si nyní říká Karen Jones, a který před 18 lety zavraždil svého partnera a rok poté se pokusil o brutální znásilnění prodavačky, byl pozván do britského parlamentu, aby mluvil o tom, jak zlepšit podmínky transsexuálů ve vězení a v systému.

Jones v roce 2000 uškrtil svého tehdejšího partnera. Dostal pět let, ale zcela nepochopitelně byl po dvou letech venku na podmínku. Nelenil, a jen pět dní po propuštění se pokusil v Manchesteru znásilnit prodavačku v obchodě. Do pusy jí vrazil citrón, ale naštěstí ho přešlo vzrušení a ženu nechal. Prodavačka vypověděla, že si myslela, že zemře. Za tento čin se dostal na registr nebezpečných sexuálních násilníků a byl odsouzen na doživotí.

Soudce tehdy řekl: “Dokud nebudete po kompletní a řádné operaci, považuji vás za potenciálně extrémně vážné riziko pro kohokoliv, s kým se stýkáte, riziko, které může lehce vést ke smrti oné osoby.”

Jones říká, že útok byl “voláním o pomoc”, kdy se chtěl znovu dostat do vězení a podstoupit zde operaci pohlaví.

I přes doživotní trest je Jones opět na svobodě a pracuje jako “motivační řečník” v otázkách “transgender”.

Na základě svého aktivismu ho nedávno do parlamentu pozval lord Patel, aby mluvil o problémech transgender lidí v justičním systému. Svůj trest si podle mluvčího parlamentu již odpykal a dluh společnosti splatil. V účasti vraha a sexuálního násilníka na parlamentním slyšení prý nevidí problém.

Člověk, který Jonese zná, má na to ale jiný názor a pro Daily Mail jej anonymně sdělil. Vadí mu, že je Jones vnímán jako “nějaká studnice moudrosti, když má za sebou historii vážného násilí”.

“Klidně může mluvit o tom, jaké to je být transgenderovým odsouzencem, ale pozvání do parlamentu je “jako signál, že co provedla (sic!) obětem nemá význam.”

Zdroj: 1

loading...