Sexuální drama, jež se stalo filmem roku, šokovalo filmové kritiky

single-image

Hlavní cena 68. ročníku Berlínského filmového festivalu byla udělena sexuálnímu dramatu Adiny Pentilie „Nedotýkej se mne“. Volba poroty šokovala obecenstvo a film byl podroben drtivé kritice, píše Deutsche Welle.

Snímek, který získal Zlatého medvěda, má jedno z nejnižších hodnocení odborného časopisu Screen International: 1,5 bodu ze 4, uvádí DW.

Filmoví kritici z The Guardian nazvali film „Nedotýkej se mne“ nudným snímkem „s hloupým názorem na domnělé téma intimity, které je nehorázně rozředěné evropskými klišé o BDSM, alternativní sexuální orientaci, fetišismu a exhibicionismu.“ Vítězství tohoto filmu pokládají za skutečnou pohromu pro Berlinale.

Na problémy filmu poukázal také filmový kritik portálu Lenta.ru, který napsal, že „film ‚Nedotýkej se mne‘ je dost povrchní podívaná, je to spíš kunstkamera než normální muzeum sexuality“.

Ceremoniál vyznamenání účastníků 68. ročníku Berlínského filmového festivalu se konal 24. února. Cenu nezávislé poroty získal film Alexeje Germana mladšího „Dovlatov“.

Zdroj: 1

loading...