Boršč a pirožky jsou podle Zuckerberga spamem? Facebook zablokoval stránku s recepty ruské kuchyně

single-image

Šéfredaktorka MIA Rossia Segodnia a televizní stanice RT Margarita Simoňanová zareagovala na blokování facebookové stránky RT Russian Kitchen s recepty ruské kuchyně.

„Boršč, majonéza, kopr a pirožky – to všechno je prý spam, který porušuje Zuckerbergovy zákony proti spamu. A začalo to všechno tím, že všechny administrátory požádali, aby oznámili své stálé bydliště. Žijeme v zemi vítězné americké cenzury. Musíte si na to zvyknout,“ napsala Simoňanová na svém Telegramu.

Včera vyšlo najevo, že sociální síť smazala stránku tohoto projektu. Jak řekl šéfredaktor Russia Beyond Vsevolod Pulja, měla asi 40 tisíc sledujících. Administrátoři dostali nejdřív uvědomění o tom, že se z této stránky údajně rozesílá spam. O tři dny později ale byla bez varování odstraněna.

Podle Puljových slov technická podpora sociální sítě na dotazy neodpovídá. Později oznámil, že stránka byla obnovena, její přístup je ale omezen. Příspěvky této stránky se nezobrazují na zdi uživatelů.

„Nevíme, co nakonec zafungovalo, ale stránka je opět online. Je ale pravda, že omezení pro zobrazování příspěvků stále funguje. Znamená to, že i když je stránka už přístupná, její příspěvky se odběratelům ve skutečnosti nezobrazují na zdi. A to je vlastně ještě horší,“ řekl.

loading...