Austrálie zvažuje udílení rychlých víz pro ohrožené bílé jihoafrické farmáře

single-image

Austrálie je připravena zvážit vydávání zvláštních víz bílým, afrikánsky hovořícím jihoafrickým farmářům kvůli chystanému vyvlastňování jejich půdy a nekončící spirále vražd a násilí, kterému čelí ze strany černých militantů.

Australský ministr vnitra Peter Dutton dnes pro Sydney Daily Telegraph řekl, že jeho úřad zkoumá škálu možností, jak jejich cestu do Austrálie usnadnit na základě humanitárních nebo jiných programů.

“Pokud sledujete, co se děje, a čtete ty příběhy, je to hrozné, čemu musí čelit,” řekl Dutton.

Ministr Dutton říká, že Austrálie má uprchlické, humanitární a další vízové programy, které mají “potenciál některým těmto lidem pomoci”. Řekl, že svůj úřad pověřil prověřením všech možností, “protože z toho, co jsem viděl, potřebují pomoc od civilizované země, jako je naše”.

“Lidé, o kterých mluvíme, chtějí tvrdě pracovat, chtějí se podílet na dění v zemi, jako je Austrálie,” říká dále ministr Dutton. “Chceme lidi, kteří sem chtějí přijít, budou dodržovat naše zákony, integrují se do naší společnosti, a nebudou žít na podpoře. A myslím, že tito lidé si zaslouží zvláštní pozornost a my tu zvláštní pozornost na ně teď zaměříme.”

Zdroj: 1

loading...