Austrálie: Úřady budou používat drony k vystopování lidí, kteří nenosí roušky a vzdalují se od domova

single-image

Úřady v australském Melbourne budou používat špičkové sledovací drony k zachycení lidí, kteří nenosí roušky, a také ke skenování vozidel s lidmi, kteří porušují zákaz vycházení tím, že jsou více než 5 km od domova. (Foto: Twitter)

„Vysoce výkonné drony budou použity k nalezení lidí, kteří nenosí roušky a vozidel vzdálených příliš daleko od domova,“ uvádí se ve zprávě 7News Melbourne.

Drony budou také použity k zajištění skate parků a dětských hřišť, aby zůstala prázdná.

Sledovací zařízení mohou letět až do vzdálenosti 7 km a vytvářet fotografie tak jasné, že „mohou ukázat poznávací značku vozidla ze vzdálenosti 500 metrů“.

Zastánci soukromí se obávají, že neexistuje žádná doložka k oprávnění používání této technologie, a po skončení pandemie by mohli být drony nadále používány ke špehování občanů.

7News Melbourne hovořil se dvěma obyvateli, kteří uvedli, že se nebojí, protože se chovají slušně a nemají „co skrývat“.

Tato opatření jsou pouze posledním příkladem toho, co představuje jednu z nejdrakoničtějších blokád kvůli koronaviru v rozvinutém světě.

Bylo několik případů, kdy policie fyzicky zaútočila na lidi, kteří nedodržovali pravidla nošení roušky, včetně jednoho incidentu, kdy byla žena škrcena mužským policistou.

Policie také dostala pravomoc vstoupit do domovů lidí bez oprávnění a provádět karanténní kontroly na místě.

Řidiči jsou také žádáni, aby ukázali své doklady na kontrolních stanovištích u dálnice, když jedou do práce.

Každý, kdo byl chycen venku bez roušky nebo porušil zákaz vycházení od 20:00 – 05:00, může také dostat masivní pokutu.

Zdroj: 1

loading...