Austrálie poslala lidskoprávní organizace „k šípku“, ilegální migranti půjdou do detence a pak domů

single-image

Lidé, kteří si chtějí zlepšit život tím, že se přestěhují do bohaté země a začnou vysávat její zdroje, nejsou pouze na hranicích EU. Proto je vhodné se podívat, jak k problematice ilegální migrace přistupují země jako USA, Japonsko a zejména Austrálie, která má velmi složitou polohu mezi chudými zeměmi a přitom obrovské hranice k ochraně.

Právě ta je často kritizovaná levicovými organizacemi, chránící práva všech na bohatství jiných, a všemožných lidskoprávních expertů za to, že ilegální migranty posílá do dentenčních táborů mimo území Austrálie. Ti všichni doporučují otevření hranic, což by pro Austrálii mohlo znamenat absolutní ekonomickou a bezpečnostní katastrofu.

Toho si je vláda v Canbeře vědoma a proto odmítla všech 31 doporučení komise pro lidská práva. Mezi nimi například rychlejší zpracování víz nebo zlepšení ochrany „uprchlíků“ v táborech mimo Austrálii.

Jak upozornil generálmajor Craig Furini, který je zodpovědný za ochranu hranic, kdo bude chycen při tom, jak se pokouší dostat do země, bude vrácen tam, odkud vyplul nebo do jeho domovské země.

Austrálie obhajuje svoji politiku jako v podstatě humanitární, jelikož pokud by otevřela hranice, masivně by vzrostl ilegální business s převozem migrantů, což by mělo za následek velké množství utopených.

Zdroj: 1

loading...