„Asymetrický způsob, jak hodit rukavici NATO.“ Americký admirál se zalekl aktivity ruských ponorek

single-image

Vojenské námořní síly USA sledují stoupající aktivitu ruských ponorek. Velitel Vojenských námořních sil USA v Evropě a v Africe James Foggo prohlásil, že to vytyčuje nové úkoly před Spojenými státy a jejich spojenci v NATO. (FOTO: : Рress-service of JSC „PO „Sevmas“)

Uvedl, že americké námořnictvo dělá v této oblasti výzbroje hodně, protože konkurence s ruskou ponorkovou flotilou se stupňuje.

Military.com píše, že admirál James Foggo neustále upozorňuje na investice do podvodních technologií, které uskutečňuje Rusko. Admirál zdůraznil, že některé z nových ruských ponorek jsou tiché a velmi složité.

„Rusko nadále investuje do své podmořské flotily,“ řekl admirál Foggo. „Jedná se o asymetrický způsob, jak hodit rukavici NATO, a skutečně se jim to daří.

Letos na podzim se v Rusku konalo velké podvodní cvičení. Od studené války se takové manévry v Severní flotile nekonaly.

Podle admirála Jamese Fogga mají USA stále pod vodou konkurenční náskok, ale pro udržení silné pozice potřebují Američané další výzkum a vývoj

Ponorky Borej

Sedm atomových ponorek Borej včetně první sériové ponorky projektu Borej-A, bude ve výzbroji vojenského námořnictva RF do konce příštího roku, prohlásil minulé úterý šéf vojenského resortu armádní generál Sergej Šojgu.

„V roce 2020 má Ministerstvo obrany vyřešit řadu prioritních úkolů… Přijmout do složení vojenského námořnictva první sériový atomový podvodní křižník projektu Borej-A Kníže Oleg vyzbrojený balistickými raketami Bulava. Bude jich celkem sedm,“ řekl Šojgu na zasedání závěrečného kolegia Ministerstva obrany.

Podle jeho slov bude do pozemních vojsk, pobřežních vojsk vojenského námořnictva a vzdušných výsadkových vojsk dodáno 565 moderních obrněných vozidel, 436 vzorků raketových a dělostřeleckých zbraní a dva divizní komplexy Buk-M3. V současné době už jsou postaveny a zařazeny do složení ruského loďstva tři ponorky třídy Borej: Jurij Dolgorukij, Alexandr Něvskij a Vladimir Monomach. Čtvrtá ponorka – Kníže Vladimir je nyní na zkušební plavbě.

Zdroj: 1

loading...