Američtí guvernéři podepsali zákony o zákazu vakcinačních pasů a povinném očkování proti COVID-19

single-image

Guvernéři z mnoha amerických států nyní formují právní strukturu a podepisují zákony o zákazu vakcinačních pasů a povinného očkování proti COVID-19. (Foto: Flickr)

Guvernéři z Wyomingu, Jižní Karolíny, Montany, Jižní Dakoty, Arizony, Idaha a Texasu vydali exekutivní příkazy k zákazu vakcinačních pasů Covid-19, zatímco Severní Dakota, Jižní Karolína, Arkansas a Utah již schválily zákony zakazující vakcinační pas.

Alabamská vláda Kay Iveyové a Iowská vláda Kim Reynoldsové zmiňovaný zákon už podepsaly zákon. Připojují se tak k dalším státům, které na státní úrovni nepodporují vakcinační pasy Covid-19.

24. května Iveyová podepsala zákon senátu č. 267 (čti níže). 20. května Reynoldsová podepsala zákon House file 889.

„Od vývoje vakcíny proti COVID-19, jak doktor Harris [státní zdravotník], tak já, jsme řekli, že nebudeme nařizovat očkování ve státě Alabama. Podporuji dobrovolnou vakcinaci a podpisem tohoto zákona toto přesvědčení jen dále upevňuji,“ uvedla Iveyová v prohlášení.

Reynoldsová minulý měsíc prohlásila, že „důrazně nesouhlasí s vakcinačními pasy“ a že by ráda přijala legislativní nebo exekutivní opatření.

Tyto dva zákony jsou stejné a zakazují státním agenturám vydávat identifikační údaje, které by ukazovaly osobní záznamy očkovacích látek.

Uvádí, že žádné státní subjekty nebo podniky by neměly k nabízení služby potřebovat vakcinační pasy.

Verze z Iowy se zaměřuje na vakcinační pasy COVID-19, zatímco verze z Alabamy se zdá být něčím víc.

Iowa požaduje, aby zakázky nebo granty financované ze státních příjmů nebyly obnovovány nebo udělovány ve vztahu k vládnímu subjektu nebo podniku, který porušuje zákon. Alabamská verze žádný takový mechanismus trestání nenabízí.

Státy se vydaly dvěma cestami, jak čelit vakcinačním pasům, a to buď prostřednictvím právních předpisů, nebo exekutivních příkazů.

Guvernéři z Wyomingu, Jižní Karolíny, Montany, Jižní Dakoty, Arizony, Idaha a Texasu vydali exekutivní příkazy k zákazu vakcinačních pasů Covid-19, zatímco Severní Dakota, Jižní Karolína, Arkansas a Utah schválily zákony zakazující vakcinační pas.

Většina z nás slyšela o „vakcinačních pasech“ až po pandemii, kdy různé vlády začaly zdůrazňovat požadavek na „vakcinační pasy“ pro cesty do jiných zemí nebo dokonce pro cesty na veřejná místa.

V těchto plánech se nemluví jen o nějakém dokumentu, který by omezoval váš vstup nebo pohyb na určitá místa.

Představují si celý ekosystém COVID, budoucnost, kde je každý aspekt vašeho života sledován a regulován podle rozmarů a představ těchto farmaceutických vládců.

Zdroj: 1

loading...