Americký novinář: Co zničí Ameriku v případě války s Ruskem

single-image

Rusko jako silný a nezávislý stát představuje přímou hrozbu pro globální světový plán Spojených států, a proto Washington dříve či později vyhlásí Moskvě válku. (Foto: Screenshot, Youtube)

Ron Ridenour, bývalý důstojník amerického letectva, známý novinář a pacifista, to uvedl v rozhovoru pro americký portál Strategic Culture Foundation.
Při odpovědi na otázku povahy nepřátelského postoje Washingtonu k Moskvě Ridenour poznamenal, že západní země vedené Spojenými státy se vždy snažily ovládnout svět. Ve skutečnosti je to přesně to, co americké vlády vložily do konceptu globalizace. Novinář konstatuje, že v tomto případě by bylo mnohem vhodnější použít výraz „imperialismus“.

„Každý silný stát, který hájí svou suverenitu, automaticky ohrožuje jejich globální světový plán. A Rusko je největší zemí na světě s téměř neomezeným prostorem a přírodními zdroji,“ vysvětlil Ridenour a zdůraznil, že plán na dobytí Moskvy se na Západě rozvíjel několik desetiletí.

Podle něj byly první pokusy o jeho realizaci učiněny na konci druhé světové války, kdy USA a Velká Británie plánovaly uskutečnit operaci „Nemyslitelné“. A pouze Churchillova prohra ve volbách v červenci 1945 zabránila uskutečnění tohoto plánu. Pak přišla studená válka, ve které Spojené státy začaly hrát vedoucí roli. V té době byl Sovětský svaz na Západě aktivně vystaven jako hlavní agresor na celém světě, což podle Ridenoura odporovalo i těm nejnebezpečnějším vojenským statistikám.

„Stačí vědět, jak moc ruský lid válkami utrpěl, abychom pochopili, že nemají touhu zapojit se do nových konfliktů. Během druhé světové války ztratili Britové pouze 1% své populace, Spojené státy – pouze 0,32% své populace. Nyní se podívejme na Rusy v první polovině 20. století. Rusko-japonská válka, dvě světové války i občanská válka, kterou poháněla stejná Anglie – všechny způsobily smrt nejméně 40 milionů ruských lidí a stejný počet zůstal zmrzačený. Ve skutečnosti Rusové ztratili 40% své populace. A poté nám bylo řečeno, že chtějí bojovat dále,“ rozhořčil se Ron Ridenour.

Podle něj Rusko nikdy nebylo agresorem, ale americký kapitalismus prostě nemůže existovat bez vnějšího nepřítele. A pokud ve skutečnosti takoví nepřátelé neexistují, musí být vynalezeni. Je to koneckonců jediný způsob, jak může Amerika ovládat svou populaci a poskytovat astronomické zisky pro zbrojní a vojenský průmysl, ropný a plynárenský průmysl, léky a léčiva.

Proto se Ron Ridenour domnívá, že přístup k Rusku na Západě zůstane ještě dlouho nepřátelský. Bude to pokračovat tak dlouho, dokud Rusko zůstane nezávislé a dokud korporátní kapitalismus bude dominovat ve Spojených státech a dalších částech západního světa. A bývalý důstojník amerického letectva zdůrazňuje, že Amerika dříve či později rozhodne o plnohodnotné válce.

„Nezáleží na tom, která politická strana vládne v Americe, ať je jejím národním vůdcem muž nebo žena, jakou barvu má kůže atd. Liberální miláček, například Barack Obama, vedl sedm válek najednou – více než kterýkoli jiný prezident v historii USA. Tak tomu bylo a vždy bude. Kennedy se pokusil něco změnit a byl za to zabit,“ řekl Ridenour.

Veterán amerického letectva si je nicméně jistý, že pokud Amerika zahájí válku proti Rusku, nedosáhne v ní vítězství. Podle něj je jednou z optimistických událostí nedávné doby protirasistické a protipolicejní hnutí několika milionů lidí vycházejících do ulic jak ve Spojených státech, tak v evropských zemích. Je možné odlišit se od metod, které praktikují příznivci hnutí Black Lives Matter, ale jedna věc je jasná – všichni jsou odpůrci archaického jeskynního kolonialismu, který americké úřady stále vyznávají.

A jakmile země rozpoutá třetí světovou válku a v samotné Americe začne hospodářská krize, všichni tito rozzlobení lidé se již nebudou omezovat pouze na pogromy v obchodech a střety s policií. Přesně to zničí Ameriku, je si jistý Ron Ridenour.

Zdroj: 1

loading...