Americká základna v Iráku byla ostřelována raketami

single-image

Americká vojenská základna, která se nachází nedaleko iráckého Kirkúku, byla ostřelována raketami. Uvádí se, že při daném incidentu zahynul jeden americký podnikatel a několik vojáků bylo zraněno. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na úředníky. (Foto: ilustrační, Youtube)

Uvádí se, že na základnu bylo vystřeleno několik raket. Podle zdrojů agentury objevily bezpečnostní služby nedaleko základny odpalovací zařízení.

Nejmenovaní američtí úředníci tvrdí, že v důsledku ostřelování zahynul jeden americký podnikatel a několik vojáků bylo zraněno. Zdroj rovněž podotkl, že se jedná o předběžné informace.

Ústřední velení USA pak ale potvrdilo smrt jednoho amerického podnikatele a zranění dalších několika lidí v důsledku raketového ostřelování.

„Byl zabit jeden civilní podnikatel z USA a několik lidí z řad amerických vojáků a iráckého personálu bylo zraněno. Stalo se tak v důsledku raketového ostřelování irácké vojenské základny v Kirkúku, kde se nacházejí vojska koalice, k němuž došlo dne 27. prosince v 7.20 hod večer (místního času, pozn. red.),“ uvádí se ve zprávě velení.

Irácké bezpečnostní síly v současné době incident vyšetřují, píše se ve zprávě.

loading...