15letí mladíci ozbrojení kalašnikovem vnikli do sídla prezidenta USA Donalda Trumpa na Floridě. Zadržela je tamní policie

single-image

Policie ve Spojených státech amerických zadržela tři teenagery, kteří se ve snaze uniknout policejní honičce dostali na území sídla amerického prezidenta Donalda Trumpa, které se nachází v rezortu Mar-a-Lago na Floridě. Dotyční měli u sebe v batohu zbraně se zásobníkem a 14 náboji. (Foto: Wikimedia)

O daném incidentu informovala americká tisková agentura Associated Press s odvoláním na policii.

Jak uvedla policie v Palm Beach, k případu došlo koncem minulého týdne. Strážnici si všimli tří patnáctiletých mladíků v zaparkovaném autě, asi tři kilometry od Mar-a-Lago. Když však mladíci zahlédli policii, pokusili se skrýt. Poté, co dotyční narazili i na druhé policejní vozidlo, opustili auto, přelezli přes plot rezortu Mar-a-Lago a pokusili se skrýt.

Policie však neváhala a jednala. S pomocí vrtulníku a služebního psa teenagery zanedlouho našla. Dokonce se uvádí, že mladíci při útěku odhodili batoh, v němž se nacházela útočná puška AK-47 se 14 náboji. Takové informace poskytl policejní mluvčí Palm Beach Michael Ogrodnik.

„Neměli tušení, kde se nachází,“ dodal Ogrodnik a poznamenal, že teenageři měli štěstí, že se v té době na místě nenacházel prezident či členové jeho rodiny, jinak by měli co do činění s ozbrojenými agenty tajné služby.

Teenageři byli následně vzati do vazby a nyní čekají na rozhodnutí soudu.

Zdroj: 1loading...