Rána pro všechny věřící. Vesmír nestvořil žádný Bůh a ten ani neexistuje, tvrdil Stephen Hawking

single-image

Žijeme dnes ve světě, kdy se technologie rozvíjí strašnými rychlostmi, ovšem stejně před námi leží spousta nezodpovězených otázek. Kdo stvořil Vesmír? Zatím na tuto otázku nikdo nemá odpověď, ale Stephen Hawking (již je po smrti) se zajímavým přístupem k této otázce.

Vesmír se dovede vytvořit z ničeho a to také udělá

Jak asi víte, je Stephen Hawking často srovnáván s Albertem Einsteinem, kdy je dobře znám jako jeden z nejbystřejších lidí na Zemi. Ve věku 21 let Hawkingovi diagnostikovali Lou Gehrigsovu chorobu.

Stephen nejenže překonal a porazil ty nejhorší těžkosti, když v 53 letech žije daleko déle, než doktoři očekávali. Nikdy nepropadl negativismu, ač ho život těžce drtil. Stephen je velice erudovaným vědcem a strávil řadu let zkoumáním původu vesmíru.

Hawking to cítí tak, že jsme žádného „Boha“ či „božského stvořitele“ neměli. Dívá se na tvrdé vědecké důkazy a věří, že vesmír je nevyhnutelným důsledkem srážky fyziky se správným načasováním. Vzpomenete-li si ještě na ty hodiny fyziky ve škole, tak jsme se přeci všichni učili, jak funguje gravitace, že?

Gravitační zákon nám přesně ukazuje, jak se vesmír mohl vytvořit z ničeho, a také se tak vytvořil. Existujeme proto, že existuje vesmír, je tu spontánní vytvoření Vesmíru, kterému za to vděčíme, říká Stephen Hawking.

„Až se dopracujeme k úplné teorii, tak by měl nastat čas, kdy to bude v širším principu pochopitelné všem, ne jen pár vědcům. Pak bychom se všichni, filosofové, vědci a i běžní lidé měli být schopni zúčastnit diskuse o otázkách, proč je to tak, že my a vesmír existujeme. Až na to najdeme odpověď, tak to bude nejzazší triumf lidského rozumu – tím poznáme smýšlení Boha.“

Hawking se uchýlil k tvrzení, že s každým dnem, co se týče astrofyziky, vznikají nové teorie a naše mysl by měla být otevřená vnímání možností, jak a proč ten náš vesmír mohl vzniknout. Navíc i tomu, co z toho pro nás vyplývá? To mi řekněte.


loading...