To bude velké. U izraelských hranic byl objeven pokročilý ruský radarový systém

single-image

Ruský informační server tento týden informoval, že ruské ozbrojené síly nasadily svůj radarový systém Resonance do oblasti poblíž izraelských hranic. Podle serveru NZIV byl ruský radar Resonance identifikován na dvou místech ve východní části Středomoří, včetně oblasti podél izraelsko-egyptské hranice.

Think tank a renomovaný zdroj vojenské analýzy GlobalSecurity.org v loňském roce napsal: „Egyptský radar Resonance-NE sleduje pohyb všech objektů ve vzdušném prostoru nejen nad Egyptem, ale také nad Izraelem a Sýrií. Podle řady zdrojů zahájí Rusko v roce 2020 pravidelné dodávky radarů Resonance-NE na Blízký východ.“

Ruský radarový systém Resonance, obrázek prostřednictvím zpráv Al Masdar News

„Eli Dekel, výzkumný pracovník v oblasti vojenských systémů ve výslužbě, našel přesné umístění dvou radarových stanic, které mohou detekovat letadla a rakety do vzdálenosti 1100 kilometrů,“ píše ruský zdroj.

„Jedna stanice byla postavena v Javelin Oved ve vzdálenosti asi 40 km východně od Suezského průplavu,“ uvedl NZIV a dodal, že „druhá v Suezském zálivu na kopci mezi Jabel al-Galla a Kabir.“

NZIV také uvedl, že umístění těchto radarových stanic umožní včasné odhalení různých typů letadel a raket na velké vzdálenosti, jakož i včasná varování egyptským letectvům a obranným silám o včasné přípravě na jakoukoli hrozbu.

„Vybavování Egypta nejmodernějšími radary je součástí zrychlujícího se procesu vyzbrojování a budování vojenské infrastruktury, zejména ve východním Egyptě a na Sinaji. Systém také poskytuje data pro záchytné systémy do vzdálenosti 350 km. Tato oblast zahrnuje celý Izrael,“ dodal.

Radar Resonance-NE s velmi vysokou frekvencí [VHF] je určen k efektivní detekci širokého spektra současných i budoucích leteckých cílů, včetně nízko pozorovatelných řízených a balistických raket, hypersonických střel a také dalších takzvaných stealth (obtížně zjistitelných objektů) podléhajícím přísným elektronickým protiopatřením a nacházejícím se v nepřehledném či stísněném prostředí. Slouží ruským leteckým silám, Íránu (od roku 2009) a Alžírsku (od roku 2017).

Radar může pracovat v režimu kruhového skenování nebo skenování v určené zóně. Kromě úloh v době míru může poskytnout včasné varování před leteckým útokem a informační podporu pro vojenské a vzdušné obranné operace. Resonance-NE obsahuje až čtyři radarové moduly, z nichž každý zajišťuje dohled v azimutové rovině o 90 stupních a může pracovat nezávisle.

Nebylo řečeno kdy Rusko nasadilo tyto radarové systémy poblíž izraelských hranic; vzhledem k vojenským zpravodajským schopnostem Izraele je však velmi pravděpodobné, že o těchto manévrech věděli.

Zdroj: Zero Hedge, Tadesco.com

loading...