I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.

single-image

Je až neuvěřitelné, s jakou drzostí nám nyní Evropská komise nabízí část z našich odvedených peněz jako pomoc v nouzi. Pokud ovšem budeme hrát podle jejích pravidel. (Foto: Pixabay)

Když začala koronavirová krize, Evropská unie se tvářila, že se vlastně nic neděje a když se tak budeme tvářit všichni, ani se vlastně nic dít nebude. Mezitím se však bohužel řada států souhrou více faktorů dostala téměř na hranu svých možností. Finančních, lékařských, lidských. Pochopily, že jedinou jejich nadějí na nějaké řešení jsou ony sami. Začaly zavádět omezující opatření, zavírat hranice a zpomalovat raketové šíření viru tak, jako se to bohužel děje nyní v Itálii nebo ve Španělsku. EU reagovala ústy Ursuly von der Leyen hlubokým nesouhlasem a div ne sankcemi. Pomoc nula.

Mezitím se EK zabývala věcmi jako je Evropský plán na obranu demokracie před hybridními hrozbami, což není nic jiného, než podpora tzv. „nezávislých“ médií. Na počátku března například ze společných peněz uvolnila 5,1milionu eur, které mají evropským médiím pomoci vyrovnat se se současnými problémy. Ano, toho března, kdy Itálie začínala zoufale volat o pomoc s dodávkami zdravotnického materiálu a toho března, kdy prý nebylo fér zavírat hranice. Toho března, kdy bylo nejdůležitější začít podporovat propagandu?

Těžko říct, jaké jsou skutečné záměry Evropské komise. Vypadá to, že současnou krizi hodlá využít k ještě většímu tlaku a vydírání států a jejich ekonomik stran prosazení „zelených údělů“ a dalších plánovaných transformací, genderových nesmyslů a nesmyslů jdoucích proti zdravému rozumu vůbec. Ale rozhodně není jejím záměrem postiženým státům skutečně pomáhat. Státům, které potřebují své peníze na to, aby mohly zabránit krachům domácích firem, firem a lidí, kteří mohou do budoucna zásadně pomoci zabezpečit jeho chod v podobně krizových situacích. Pokud by Evropská komise chtěla skutečně pomáhat, nechala by tyto odvody, byť třeba dočasně tam, kde jsou nejvíc potřeba. Místo toho už je Brusel nechce na in-time, ale zálohově. Platilo se měsíčně, teď premiér Babiš přiznal, že jsme museli zaplatit běžný měsíc + následující měsíc zálohově!!! Nenechávejme se vydírat a nechejme si naše tady vydělané peníze pro naše podniky a naše lidi. Rozhodně v dobách jako je tato. Těch, co od nás odchází do zahraničí je i tak víc než dost.

Autor: Jana Marková 

loading...