Gretu je*ne! Němci obrátili, po nejnovějším testu tvrdí, že diesely vzduch dokonce čistí

single-image

Jako by situace okolo dieselů v Německu nebyla dostatečně bizarní, stala se nyní ještě bizarnější. Motory donedávna odsuzované jako zdroj znečištění jsou nyní označovány za čističky vzduchu.

Němci zjistili, že moderní diesely plnící emisní normu Euro 6d-TEMP do značné míry fungují jako čističky vzduchu. Aby jejich agregáty mohly fungovat, potřebují k tomu vzduch, a ten si nevozí uzavřený v nějaké hermetické schránce v zavazadelníku, nýbrž jej nasávají z okolí. Výfukové plyny ovšem následně proženou filtry pevných částic, které jsou momentálně již natolik účinné, že do ovzduší vypouští o poznání méně emisí, než kolik jich nasají.

Suma sumárum tak lze říci, že Němci prošli dokonalým obratem – nedávno i velmi moderní diesely odsuzovali jako škůdce, teď říkají, že k čistým ulicím nejvíce pomůže jejich větší podíl na trhu. Řada automobilek však bohužel již podlehla politickému a aktivistickému tlaku a tyto motory výrobci začali dávat k ledu. Zákazníci se pak obávají nejistot, neboť nikde není psáno, že zákonodárci skutečně začnou myslet a nikoliv jen honit politické body. Veřejným nepřítelem se tak nakonec stejně mohou stát i motory plnící normu Euro 6d-TEMP, jakkoliv ty prokazatelně žádnou velkou hrozbou nejsou, právě naopak.

Němci zjistili, že moderní diesely jsou v podstatě čističky vzduchu

…než na těch dlouhých (negativní hodnoty vykazují redukci zplodin vůči německému průměru, pozitivní hodnoty představují nárůst)

Zdroj: 1

loading...