Exkluzivní záběry: Jak bylo slíbeno, tak se i stalo. Rusko otestovalo novou hypersonickou raketu

single-image

Jak avizoval Vladimir Putin ve svém projevu o stavu federace, má Rusko novou hypersonickou střelu „schopnou proniknout do jakékoliv obrany“.

„Posádky stíhaček MiG-31 testovaly vypuštění vysoce přesných řízených raket „Dýka“ v předem stanoveném prostoru,“ píše se ve zprávě ruského ministerstva obrany.

Výkonnostní charakteristiky a časové indikátory vysoce přesných systémů raket Dýka byly potvrzeny během testů hypersonických střel. Raketa dosáhla rychlosti 7,673MPH, píše se v článku Daily Star.

Rakety „Dýka“ jsou určeny k ničení povrchových a vodních cílů. Video ukazuje dvojici letounů MiG-31, které vzlétají a vystřeluji rakety během letu.

Hypersonické střely, které mohou létat rychlostí několikrát větší než je rychlost zvuku, vedou k závodům ve zbrojení mezi třemi světovými supervelmocemi.

Rusko také rozvíjí své vlastní hypersonické zbraně, zirkonové střely, poznamenává britský Daily Mail. Tyto hypersonické střely mohou letět rychlosti od 6115 do 7400 km/h, což je pětkrát nebo šestkrát rychleji než je rychlost zvuku, což Rusko řadí ve vývoji asi pět let před Spojené státy. Podle ruských zpravodajských agentur by tento rok měly být zirkonové střely zařazeny do sériové výroby.

loading...