Víme, jak ochránit chytrý telefon v horkých dnech, aby se nepřehříval či dokonce nevzplanul

single-image

Ke samovznícení chytrých telefonů v horkých letních dnech dochází poměrně často. V rozhovoru pro Radio Sputnik však nyní Dmitrij Rjabinin, vedoucí Hi-Tech mail.ru, promluvil o tom, jak v horku chránit sebe i své telefonní zařízení. (Foto: Pixabay)

Každý telefon má uvnitř baterii, která může při vysokých teplotách vzplanout. To se může stát prakticky kdekoli, a to i uvnitř vaší kapsy, řekl Rjabinin.

„V zimě a v létě mají změny teploty extrémně negativní vliv na baterii. Pokud se váš chytrý telefon v zimě jednoduše vypne nebo se odmítne nabíjet, pak v létě může dojít k závažnějším důsledkům, včetně spontánního samovznícení. To je třeba mít na paměti, protože léto je s každým rokem teplejší a teplejší. Teploty nyní překračují 30 stupňů, a na sluníčku je mnohdy i více než 40 stupňů, což je pro chytré telefony nebezpečné,“ míní expert.

Většina moderních chytrých telefonů ale dnes disponuje vestavěným bezpečnostním systémem, který mobilní zařízení vypne v případě, že je baterie až příliš horká. Bohužel se však může kvůli vnějším faktorům i nadále zahřívat, a to i ve vypnutém stavu.

„Je důležité zajistit, aby přímé sluneční světlo nedopadalo na obal chytrého telefonu. V létě je také vhodné nepoužívat příliš pevné kryty, protože brání cirkulaci vzduchu. Rovněž, pokud je to možné, paralelně nespouštějte na dlouhou dobu aplikace náročné na baterii,“ uvedl dotyčný pro Radio Sputnik.

Pokud se stane, že je váš mobilní telefon neustále velmi horký, neměli byste se snažit jej co nejrychleji ochladit. Tímto způsobem byste totiž mohli zcela odepsat baterii, varuje expert.

„Pokud byl chytrý telefon vystaven přímému slunci nebo je hodně přehřátý, v žádném případě jej nemůžete drasticky ochlazovat. Někteří lidé začnou panikařit a dají mobilní zařízení do lednice, čímž zařízení způsobí šok. Podle mého názoru je lepší nechat telefon pomalu ochladit, a to bez prudké změny teploty,“ dodal Rjabinin.

Zdroj: 1

loading...