Sedmiletá holčička našla starý meč na místě, kde byl ukryt legendární Excalibur

single-image

Sedmiletá dívka Matilda Jones z Doncasteru (Doncaster je město na jihu Yorkshire v Anglii) v úterý 29. srpna 2017 náhodou našla starý meč v Dozmary Pool, což je slavné jezero v anglickém Cornwallu.

Pádlovala se svým 54letým otcem Paulem, když zahlédla ve vodě záhadný předmět, který vypadal jako meč. Upozornila svého tatínka, aby se podíval, co se v jezeře ve skutečnosti nachází. Jak to dopadlo? Na dně jezera ležel opravdu meč!

Její otec byl ohromen nejen mečem, ale také tím, že těsně před příjezdem k jezeru jí a její mladší sestře vyprávěl příběh o králi Artušovi a Excaliburu.

Dozmary Pool je jedno z nejkrásnějších britských jezer, navíc je spojeno se slavnými pověstmi.

Kde jsme ztratili stopy Excaliburu?

Podle pověstí je jezero Dozmary Pool v Cornwallu místem, kde byl po smrti krále Artuše (legendární anglický král) odhozen jeho kouzelný meč Excalibur.

Sir Bedivere to udělal jménem svého krále po bitvě u Camlannu. V této bitvě Artuš podle legendy zemřel.

Domov Jezerní paní?

Proč chtěl Artuš vrátit meč zpátky do jezera? Protože vlastně nebyl jeho. Meč mu byl darován – a původně patřil – Jezerní paní. Byla to záhadná postava, pravděpodobně víla, bohyně nebo velekněžka starého náboženství.

Jezerní paní

Když tedy sir Bedivere plnil přání svého umírajícího krále, vhodil meč přímo do jezera. V tu chvíli se z jezera vynořila ruka a meč chytila. Poté paže zmizela zpět do vody, spolu s legendárním Excaliburem.

“Byla po pás ve vodě, když mi řekla, že vidí meč. Řekl jsem jí, ať není hloupá, že je to možná jenom kus oplocení. Když jsem se ale na to šel podívat, zjistil jsem, že na dně jezera skutečně leží meč,” vypráví otec dívky.

Je to vážně Excalibur?

To je bohužel dost nepravděpodobné.

,,Meč je dlouhý 122cm, což je přesně i Matildina výška,” poznamenal Paul, otec Matildy.

,,Nemyslím si, že je to nějak moc staré, pravděpodobně má meč asi 20 nebo 30 let. Je to pravděpodobně stará filmová rekvizita,“ jak řekl místním novinám.

Takto vypadá nález po očištění

Zdroj: 1

loading...